Juventus wybrał nowego prezydenta klubu

Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu fot. PressFocus

Juventusu w grudniu miał kłopot, bo wszyscy członkowie zarządu podali się do dymisji. Tym samym pojawiła się pilna potrzeba wyboru nowego sternika klubu. Dzisiaj decyzja w tej sporawie została podjęta. Nowym prezydentem klubu z Turynu został Gianluca Ferrero.

  • Juventus zakończył bezkrólewie
  • Nowym sternikiem klubu z Turynu został Gianluca Ferrero
  • Włoski biznesmen zastąpił na stanowisku Andreę Agnelliego, który podał się do dymisji w grudniu

Nowa era w Juve

Juventus w ostatniej kolejce ligowej przegrał wysoko z SSC Napoli (1:5). Z kolei w czwartek wieczorem zmierzy się w roli gospodarza z Monzą w 1/8 finału w Pucharze Włoch. Będzie to pierwsze spotkanie w nowej erze ekipy z Turynu.

Juventus oficjalnie poinformował, że nowym prezydentem klubu został Gianluca Ferrero. To włoski biznesmen urodzony w 1963 roku. Tymczasem dyrektorem generalnym Juve został wybrany Maurizio Scanavino.

“Dziś z wielkim podekscytowaniem i wielką dumą objąłem stanowisko prezesa Juventusu. Moje pierwsze słowa jako prezesa kieruję do fanów, którzy zawsze byli siłą i sercem klubu. Miałem już okazję spotkać się i porozmawiać z niektórymi z nich i zdałem sobie sprawę, że są pełni wątpliwości i obaw, martwią się o przyszłość klubu i drużyny” – brzmi oświadczenie nowego sternika Juventusu.

“Chcę coś wyjaśnić. Przyjąłem na siebie nowe obowiązki z pragnieniem zrobienia wszystkiego, co w mojej mocy dla klubu, razem z wybraną dziś radą dyrektorów i nowym dyrektorem generalnym będziemy pracować nad zbudowaniem przyszłości Juventusu godnej jego przeszłości, jego chwalebnej przeszłości. Ta 125-letnia przeszłość doprowadziła nas do sportowej chwały i statusu najsilniejszego klubu we Włoszech” – czytamy dalej.

“Kiedy mówię o Juventusie, mam na myśli cały klub – tych, którzy pracują na boisku i tych, którzy pracują poza nim. Jak wiecie, w nadchodzących miesiącach będziemy poddani testom. A my, jako zarząd, wierzymy, że mamy doświadczenie, kompetencje i determinację, aby bronić Juventusu przed wszystkimi władzami, niezależnie od tego, czy są to instytucje kryminalne, sportowe czy cywilne. Zrobimy to zdecydowanie, rygorystycznie i spokojnie, bez arogancji. Zawsze szanowaliśmy i zawsze będziemy szanować wszystkich tych, którzy są wezwani do osądzania nas. Ale chcemy szacunku dla nas, dla klubu i dla drużyny, aby móc poważnie przed kompetentnymi instytucjami dyskutować o motywacjach naszych działań” podsumował nowy prezydent Juventusu.

Czytaj więcej: Juventus powalczy latem o angielską gwiazdę?

Komentarze