Wybitne osiągnięcie Cristiano Ronaldo. Zapisał się w historii futbolu

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Wygrany 3:1 mecz włoskiej Serie A z Sassuolo (3:1) był wyjątkowy dla Cristiano Ronaldo. Portugalczyk trafił do siatki, dzięki czemu zrównał się w klasyfikacji zdobytych bramek z Czechem Josefem Bicanem. Ma na koncie 759 trafień i jest ex aequo najlepszym strzelcem w historii futbolu.

By tego dokonać były gracz Realu Madryt potrzebował 1037 meczów. Liczone są przy tym wszystkie jego trafienia w czasie profesjonalnej kariery – zarówno tej klubowej, jak i reprezentacyjnej. Wszystko wskazuje na to, że Cristiano Ronaldo stanie się niebawem samodzielnym liderem tej klasyfikacji.

Kilka tygodni temu Portugalczyk wyprzedził Brazylijczyka Pelego, który ma na koncie 757 goli. W teorii szansę na dogonienie gracza Juventusu ma Lionel Messi. Argentyńczyk zdobył w czasie swojej dotychczasowej kariery 719 bramek. Do Ronaldo traci więc 40 trafień.

35-latek rozpoczął swój pościg za Bicanem w 2002 roku, gdy strzelił pierwszego gola dla Sportingu CP. W barwach Manchesteru United dołożył 118 trafień. Najwięcej z nich – 450 – zanotował w barwach Realu Madryt. Jak dotąd dla Juventusu strzelił 84 gole. Do tego dołożył 102 bramki dla reprezentacji Portugalii.

W tym sezonie ligowym napastnik Juventusu zdobył już 15 goli. Szansę na kolejne bramki będzie mieć 13 stycznia, gdy Stara Dama zagra w ramach Coppa Italia z Genoą.

Komentarze

Comments 4 comments