Juventus wybiera między Van Persiem a Borriello

– Van Persie to jeden z najbardziej kompletnych piłkarzy na świecie – mówi dyrektor sportowy Juventusu Giuseppe Marotta. – Jednak to czy złożymy za niego ofertę, może być uzależnione od przyszłości Marco Borriello – dodaje.

Czytaj dalej…

– Na pewno interesujemy się Robinem Van Persiem, ale wiąże go jeszcze kontrakt z Arsenalem, dlatego mogę wypowiadać się tylko o jego klasie – dodał 57-letni Włoch.

Mimo zainteresowania Holendrem, “Stara Dama” może w ogóle nie złożyć oferty za 28-letniego napastnika. Wiele zależeć będzie od przyszłości Marco Borriello, który przebywa w Turynie na zasadzie wypożyczenia.

– Mimo początkowych problemów, pod koniec sezonu Neapolitańczyk strzelił dwie ważne bramki i miał pozytywny wpływ na grę zespołu. Wiem, że trener Antonio Conte bardzo go ceni – dodał Marotta.

Juventus i Roma doszły do porozumienia, że “Bianconeri” będą mogli wykupić napastnika po sezonie za kwotę 8 mln euro. Jeśli szkoleniowiec mistrzów Włoch zdecyduje się postawić na Borriello, temat transferu Van Persiego do Turynu może upaść.

Komentarze