Juventus współpracuje z Benevento nad transferem Amerykanina

Kamil Glik
Kamil Glik PressFocus

Juventus zwiększył ofertę dla Dallas FC za Bryana Reynoldsa. Amerykanin zostanie od razu wypożyczony do Benevento.

Według dwóch najpopularniejszych ekspertów do spraw transferów, Fabrizio Romano i Giancluci Di Marzio, nowa oferta Juventusu wynosi 7 milionów euro.

Stara Dama chce wypożyczyć obiecującego 19-latka z obowiązkiem wykupu, przez co koszt operacji zostałby rozłożony na raty. Rekordowi mistrzowie Włoch walczą o podpis Reynoldsa z AS Romą oraz Club Brugge, ale zawodnik nie zostanie w styczniu w Turynie. Jest to związane z tym, że Juventus ma już zajęte wszystkie trzy miejsca dla zawodników spoza Unii Europejskiej.

Nowy kolega Kamila Glika

Amerykanin miałby w zamian trafić do Benevento. Zespół prowadzony przez Filippo Inzaghiego miałby podpisać z Reynoldsem umowę na pół roku, po czym sprzedać go do Juventusu. Takie rozwiązanie pozwoliłoby też 19-letneimu prawemu obrońcy okrzepnąć w Serie A, z gwarancją rozegranych minut na boisku. Pod każdym względem taka transakcja może być nazywana wypożyczeniem, ale oficjalnie Benevento sprowadzi Reynoldsa definitywnie, po czym sprzeda go za pół roku Juventusowi.

Stara Dama wcześniej chciała tę transakcję przeprowadzić z Cagliari, ale Benevento zgłosiło się jako potencjalny partner. Bryan Reynolds miałby okazję ogrywać się u boku Kamila Glika, który w Benevento występuje na pozycji środkowego obrońcy. Amerykanin łącznie rozegrał w zeszłym sezonie MLS (licząc rozgrywki podstawowe, jak i play-offy) 19 spotkań, w których zanotował 4 asysty. Jest też młodzieżowym reprezentantem Stanów Zjednoczonych.

Komentarze

Na temat “Juventus współpracuje z Benevento nad transferem Amerykanina

Wie ktoś coś o tym chłopaku? Juve zwykle nie ściąga piłkarzy zza oceanu, przynajmniej do pierwszej drużyny, więc raczej talenciak. Widocznie zauważyli że takie operacje mogą przynosić dobre rezultaty, bo tacy piłkarze jak McKennie, Davies albo chociażby Dest świecą talentem w Europie.