Juventus wciąż winny Ronaldo mnóstwo pieniędzy

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. PressFocus

Juventus w ostatnim czasie codziennie serwuje swoim kibicom powody do obaw. La Gazzetta dello Sport ujawniła, że klub z Turynu jest wciąż winien pieniądze Cristiano Ronalo. Portugalczyk do ekipy z Serie A trafił w 2018 roku, żegnając się z nią po zakończeniu kampanii 2020/2021.

  • Juventus ma ogromne kłopoty z włoskim prawem
  • Śledczy dotarli do umowy, w której Juventus zobowiązał się do zapłacenia 19,9 miliona euro Cristiano Ronaldo
  • Kłopot w tym, że to porozumienie nie zostało zgłoszone ani na giełdzie, ani we Włoskiej Federacji Piłki Nożnej

Juventus z coraz poważniejszymi zarzutami

Juventus skusił Cristiano Ronaldo gigantycznymi zarobkami. Portugalczyk w klubie z Turynu mógł liczyć na zarobki wysokości ponad 30 milionów euro. Doświadczony zawodnik był jednym z tych zawodników, który zgodził się na obniżkę wynagrodzenie. Tak miał pomóc klubowi podczas szczytu pandemii covidowej w 2020 roku.

La Gazzetta dello Sport dotarła natomiast do informacji, że śledczy znaleźli dowody na to, że Cristiano Ronaldo i większość jego kolegów z drużyny nadal otrzymywała pieniądze od kluby. Nie przekazano jednak wieści w tej sprawie giełdzie i Włoskiej Federacji Piłki Nożnej.

Zobacz także:

Najpopularniejszy włoski dziennik sportowy w swoim dzisiejszym wydaniu poinformował również, że włoskie organy ścigania znalazły podpisaną umowę przez gwiazdę reprezentacji Portugalii. Dzięki niej Juventus zobowiązał się do zapłaceniu byłemu piłkarzowi 19,9 miliona euro, nawet jak ten odejdzie z włoskiego klubu.

Cristiano Ronaldo nie rozmawiał z turyńskim prokuratorem, ale niektórzy z jego byłych kolegów z drużyny podobno przyznali, że zgodzili się na otrzymanie części pieniędzy jako premii lub rekompensaty w kolejnym sezonie. La Gazzetta dello Sport podaje jednak, że umowy te nie zostały zarejestrowane we Włoskiej Federacji Piłki Nożnej, co jest częścią problemu Starej Damy.

Czytaj więcej: Agnelli, Nedved i Paratici wśród postaci Juventusu rekomendowanych do procesu sądowego

Komentarze