Juventus wciąż naciska na Chelsea ws. Lukaku

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. Imago / Belga

Juventus według ostatnich wieści włoskich mediów wciąż chce zawrzeć umowę z Juventusem w sprawie Romelu Lukaku. Aktualnie pełnomocnicy zawodnika pracują nad opcją transferu definitywnego z udziałem piłkarza.

  • Nie milkną wciąż spekulacje dotyczące przyszłości Romelu Lukaku
  • Tuttosport przekonuje, że Juventus jest cały czas zainteresowany Belgiem
  • Napastnik został wyceniony na 40 milionów euro

Juventus wciąż celuje w transfer Lukaku

Juventus za wszelką cenę w nowej kampanii chce wrócić do Ligi Mistrzów. Jednocześnie działacze ekipy z Turynu pracują nad wzmocnieniem składu.

Tuttosport przekonuje, że Bianconeri celują w transfer z udziałem Romelu Lukaku. Belg został wyceniony przez Chelsea na 40 milionów euro. Jednocześnie działacze The Blues nie chcą kolejny raz wypożyczać zawodnika.

Mówi się, że Juventus, a konkretnie dyrektor Cristiano Giuntoli, są przekonani, że nadal można osiągnąć porozumienie z Chelsea, w tym ewentualną tymczasową umowę ze znaczną opłatą za wypożyczenie. Według wielu doniesień Juventus będzie również musiał sprzedać tego lata na Dusana Vlahovicia, jeśli chcą sprowadzić Lukaku.

Przedstawiciele klubu z zachodniego Londynu desperacko chcą pozbyć się Lukaku ze swojej listy płac, zanim okno transferowe zamknie się na początku września. To może być szansa na ciekawe wzmocnienie dla Starej Damy.

30-letni napastnik znajduje się także na celowniku Al Hilal. Jednocześnie nie milkną głosy, że Lukaku ma być pierwszym wyborem dla Massimiliano Allegriego. Wydaje się jednocześnie, że z punktu widzenia sportowego, pozostanie zawodnika w Europie, też jest lepszym rozwiązaniem dla samego zawodnika.

Czytaj więcej: Juventus i Inter wysłały zapytania o pomocnika Monzy

Komentarze