Juventus walczy o gwiazdę Man Utd i oferuje rolę kluczowego piłkarza

Paul Pogba
Paul Pogba fot. PressFocus

Juventus jest bardzo poważnie zainteresowane pozyskaniem latem Paula Pogby. Klub z Turynu do tego stopnia jest zdeterminowany, aby pozyskać piłkarza, że jest gotowy zaoferować zawodnikowi oprócz atrakcyjnych warunków finansowych koszulkę z numerem 10 i rolę kluczowego zawodnika w zespole. Wieści w tej sprawie przekazał dziennikarz Nicolo Schira.

  • Paul Pogba może latem wrócić do ligi włoskiej
  • Poważny kandydatem do pozyskania reprzentanta Francji wydaje się Juventus
  • Nowe informacje na temat zawodnika przekazał dziennikarz Nicolo Schira

Pogba może wrócić do giganta Serie A

Juventus ma plan, aby w trakcie najbliższego okna transferowego przemodelować skład swojego zespołu. Jednocześnie może spodziewać się kilku rozstań piłkarzy z klubem, a także kilka transferu do klubu.

Wydaje się, że głównym celem Starej Damy jest Paul Pogba. Mistrz świata z 2018 roku w przeszłości bronił już barw Juve. Istnieją bardzo duże szanse, że zawodnik wróci do klubu z Allianz Stadium. Wkrótce powinny dużo się wyjaśnić w sprawie przyszłości piłkarza.

Dziennikarz Nicolo Schira podaje, że jest już zaplanowane spotkanie menedżera zawodnika z władzami Juventusu. W jego trakcie mają być omawiane warunki przeprowadzki 29-latka z Man Utd do Juventusu. Wiadomo jednak, że nie tylko przedstawiciel Serie A chce pozyskać piłkarza. Pogba znajduje się też na celowniku PSG.

Francuski pomocnik jest wychowankiem Man Utd. W wieku 19 lat trafił z kolei na zasadzie wolnego transferu do Juventusu, w którym występował z powodzeniem do 2016 roku. Później sternicy Czerwonych Diabłów zdecydowali się wyłożyć 105 milionów euro, aby odzyskać zawodnika.

Pogba w kończącej się kampanii wystąpił łącznie w 27 meczach, notując w nich jedno trafienie i dziewięć asyst. Francuz aktualnie leczy kontuzję łydki. Rynkowa wartość piłkarza wynosi natomiast 55 milionów euro.

Czytaj więcej: Zgrzyty w Juventusie po przegranym finale Pucharu Włoch

Komentarze

Comments 2 comments