Juventus w poszukiwaniu nowego dyrektora

Eric Massara
Eric Massara fot. PressFocus

Juventus w najbliższych miesiącach może przejść prawdziwą rewolucję, jeśli chodzi o władze klubu. Corriere dello Sport przekazało informacje, kto może zostać nowym dyrektorem sportowy klubu.

  • Juventus może latem zmienić dyrektora sportowego
  • Corriere dello Sport twierdzi, że na radarze klubu z Turynu są Andrea Barta i Eric Massara
  • Federico Cherubini ma umowę z turyńczykami do końca czerwca 2023 roku

Juventus latem z nowym dyrektorem sportowym?

Juventus po tym, jak kluczowe postacie w klubie podjęły decyzję o złożeniu rezygnacji z pełnionych funkcji, musi opracować plany związany z powołaniem nowych osób do władz klubu. Najnowsze doniesienia włoskich mediów sugerują, kto może zostać nowym dyrektorem sportowym’.

Corriere dello Sport twierdzi, że Jue latem chce znaleźć następcę dla Federico Cherubiniego. Jego miejsca ma zająć ktoś z dwójki Andrea Barta lub Eric Massara.

Obecny dyrektor sportowy ma umowę z klubem z Allianz Stadium do końca czerwca 2023 roku. Włoscy dziennikarze wydają się natomiast przekonani, że latem nastąpić na ważny stanowisku do roszady w Juventusie.

Wcześniej łączeni z pracą w ekipie z Turynu byli natomiast Cristiano Giuntoli oraz Igli Tare. Obaj wciąż są na radarze Juventusu. Chociaż sternicy turyńskiej ekipy doceniają też Giovanniego Mannę, który jest dyrektorem sportowym Juve do lat 23.

Przypomnijmy, że 18 stycznia ma zostać powołany nowy zarząd Starej Damy.

Czytaj więcej: Juventus dołącza do wyścigu po obrońcę Romy

Komentarze

Na temat “Juventus w poszukiwaniu nowego dyrektora

^ “…Corriere dello Sport przekazało informacje (…) na radarze klubu z Turynu są Andrea Barta i Eric Massara…” –
– Chyba pan redaktor korzystał jednak z football-italia. Razi mnie polskie nadużywanie rodzaju nijakiego, corriere/kurier, jak i włoskie kluby, to rodzaj męski. Ten Barta kto to? bo jeśli chodzi o włoskiego dyrektora Atletico nazywa się Berta. Zaś prawa ręka Maldiniego to Frederic Massaara.