Juventus w poszukiwaniu następcy Rabiota

Alexis Mac Allister
Alexis Mac Allister fot. PressFocus

Pierwszego stycznia w czołowych ligach europejskich zostanie otwarte okno transferowe. Juventus mimo kłopotów poza sportowych tez ma konkretne plany związane ze wzmocnieniami. Wieści na temat celu transferowego Massimiliano Allegriego przekazał Sport Mediaset.

  • Juventus może zimą sfinalizować ciekawe wzmocnienie
  • Włoskie media podają, że na celowniku Starej Damy znalazł się Alexis Mac Allister
  • 24-latek jest wyceniany na 42 miliony euro

Mac Allister zakotwiczy w Juve?

Pierwszego stycznia zacznie się zimowa sesja transferowa, która jest świetną okazję na poprawienie sytuacji kadrowej w klubach na drugą część sezonu. Juventus ma zamiar pozyskać nowego pomocnika.

Sport Mediaset twierdzi, że na radarze sterników Bianconerich znalazł się Alexis Mac Allister. Reprezentant Argentyny ma za sobą udany mundial w Katarze, po którym ustawiła się kolejka chętnych po piłkarza.

W związku z tym, że latem przyszłego roku najpewniej z Juve rozstanie się Adrien Rabiot, to klub z Turynu chce już znaleźć następcę Francuza. Sport Mediaset twierdzi, że Massimiliano Allegri jest zwolennikiem pozyskania Mac Allistera z Brighton Howe & Albion. Rynkowa wartość 24-latka wynosi ponad 40 milionów euro.

14-krtny reprezentant Argentyny w tej kampanii wystąpił jak na razie w 20 meczach, notując w nich sześć trafień i jedną asystę. Mac Allister trafił do klubu z Premier League w styczniu 2019 roku z Argentinos Juniors. Suma transakcji wyniosła wówczas osiem milionów euro.

Czytaj więcej: Agnelli tłumaczy swoje odejście z Juventusu

Komentarze