Stara Dama w poszukiwaniu następcy Moraty

Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu fot. PressFocus

Juventus po rozstaniu z Alvaro Moratą może mieć kłopot w ataku. Beż wątpienia najważniejszą postacią ofensywy w drużynie Massimiliano Allegriego ma być Dusan Vlahović. Niemniej władze klubu chcą, aby Serb miał też alternatywę. W związku z tym trwają poszukiwania dodatkowego napastnika.

  • Juventus wciąż pracuje nad kolejnymi wzmocnieniami
  • Włoskie media podają, że w gronie sterników klubu z Turynu trwają poszukiwania nowego napastnika
  • W kontekście przeprowadzki do ekipy z Serie A wymienianiani są trzej kandydaci

Werner, Martial lub Muriel. Kto zastąpi Moratę?

Juventus wciąż może mieć w swoich szeregach Alvaro Moratę na kampanię 2022/2023. Zwolennikiem tego typu rozwiązania jest trener Massimiliano Allegri. Za hiszpańskim napastnikiem przemawiają takie argumenty jak to, że: zna większość drużyny, taktykę zespołu i jest lubiany przez kibiców Starej Damy.

Kłopot w tym, że Atletico Madryt oczekuje 20 milionów euro za Moratę, aby pozwolić mu odejść na stałe. To sprawia, że Juventus musi się rozglądać z różnymi rozwiązaniami.

Jednym z kandydatów do gry w ekipie z Turynu jest Timo Werner. Niemiec mógłby zostać wypożyczony przez Juve. Tego typu ruch nie jest wykluczony. Szczególnie że relacje zawodnika z menedżerem Thomasem Tuchelem ostatnio uległy pogorszeniu.

Kolejna ciekawą opcją dla Bianconerich mógłby być Anthony Martial. Francuz ma za sobą nieudaną przygodę w Valencii, więc wrócił do Man Utd. Los zawodnika w ekipie z Old Trafford nie jest jednak do końca znany. Gdyby pojawiła się możliwość dołączenia do zespołu, mogącego zagwarantować piłkarzowi więcej gry, to Martial na pewno takie rozwiązanie musiałby przeanalizować.

SportItalia podała natomiast, że Juventus prowadził rozmowy z Atalantą w sprawie Luisa Muriela. Kolumbijczyk ma jeszcze tylko przez rok ważną umowę z klubem z Bergamo. Niewkluczone zatem, że środkowy napastnik wkrótce zmieni pracodawcę. Muriel to wszechstronny piłkarz, mogący grać nie tylko jako klasyczny napastnik, ale też zawodnik wspierający innego atakującego. 31-latek ma za sobą sezon, w którym rozegrał 39 spotkań. Zdobył w nich 14 bramek, a ponadto zanotował 10 asyst.

Czytaj więcej: Juventus traci swoją gwiazdę już na starcie

Komentarze

Comments 2 comments