Juventus w poszukiwaniu następcy Alexa Sandro

Prezydent Juventusu Andrea Agnelli
Prezydent Juventusu Andrea Agnelli fot. PressFocus

Juventus według najnowszych doniesień mediów w trakcie styczniowego okna transferowego planuje wzmocnić się na kilku pozycjach. Tuttosport sugeruje, że sternicy Bianconerich mają plan, aby znaleźć następcę Alexa Sandro.

  • Juventus szykuje się do ofensywy transferowej w styczniu
  • Klub z Turynu ma przejść pozytywna przemianę
  • Tuttosport twierdzi, że Bianconeri mogą wzmocnić się na lewej obronie

Grimaldo i Guerreiro łączeni z Juve

Juventus w trakcie trwającej kampanii nie spełnia pokładanych nadziei, nie tylko w Serie A, ale także w Lidze Mistrzów. Następstwem tego jest poszukiwanie wzmocnień na lewą obronę. Tuttosport podaje, że na radarze Juve znajdują się między innymi Alejandro Grimaldo z Benfiki oraz Raphaela Guerreiro z Borussii Dortmund. Jeden z wymienionych może zatem sprawić, że skończy się przygoda Alexa Sandro w klubie z Turynu.

Brazylijski lewy obrońca ma kontrakt ważny tylko do końca czerwca 2023 roku, a Juventus nie kwapi się do tego, aby przedłużyć umowę z piłkarzem. Wpływ na to ma fakt, że w ostatnich kilku sezonach Alex Sandro swoją dyspozycją nie zachwycał. Ponadto zawodnik jest jednym z lepiej zarabiających w klubie, więc rozstanie z nim byłoby wygodne dla sterników Starej Damy.

Zobacz także:

Przedstawiciel Serie A liczy, że uda mu się ściągnąć Grimaldo, czy Guerreiro. Kontrakty obu zawodników wygasają również w czerwcu, więc Bianconeri mają nadzieję, że uda im się dojść z nimi do porozumienia przed rozpoczęciem rozmów ze swoimi klubami w styczniu, starając się za niską sumę pozyskać piłkarzy.

Benfica Grimaldo może wyeliminować Juventus z fazy grupowej Ligi Mistrzów, więc jest mało prawdopodobne, aby reprezentant Portugalii przeniósł się na Allianz Stadium, jeśli Bianconeri spadną do Ligi Europy. W takim przypadku Juventus spróbuje zapewnić sobie porozumienie w sprawie piłkarza na czerwiec.

Czytaj więcej: Arsenal i Juventus moga wymienić się pomocnikami

Komentarze

Na temat “Juventus w poszukiwaniu następcy Alexa Sandro