Juventus dogadany ze skrzydłowym, na przeszkodzie stoi Eintracht

Filip Kostić
Filip Kostić fot. PressFocus

Filip Kostić odrzucił ofertę West Hamu United i jest zdecydowany na dołączenie do Juventusu. Serb ustalił warunki kontraktu z nowym klubem, a do finalizacji transakcji pozostało obniżenie żądań finansowych Eintrachtu Frankfurt – donosi Nicolo Schira.

  • Filip Kostić miał na stolę ofertę z West Hamu, jednak wstrzymywał się z ostateczną decyzją
  • Ostatecznie Serb odrzucił zainteresowanie Młotów i zdecydował się dołączyć do Juventusu
  • Zawodnik ustalił warunki kontraktu z nowym klubem. Na przeszkodzie stoi jedynie Eintracht Frankfurt, który domaga się za skrzydłowego 20 milionów euro

Wygrana rywalizacja o Serba

Filip Kostić od dawna przebierał nogami na myśl o opuszczeniu Eintrachtu Frankfurt. W zimie mówiono o poważnym zainteresowaniu ze strony Interu Mediolan, jednak ostatecznie do konkretów nie doszło. Trwające lato miało być natomiast dla Serba ostatnim w obecnym zespole.

O 29-latka najpierw walczył Juventus, lecz negocjacje porzucono na rzecz innych celów transferowych. Wówczas do działania przystąpił West Ham United, który po długich rozmowach zdołał wypracować z piłkarzem porozumienie. Gdy wydawało się, że Kostić przeniesie się do Londynu, wówczas poprosił o czas na podjęcie ostatecznej decyzji.

Negocjacje wznowiła bowiem “Stara Dama”, która dla skrzydłowego była zdecydowanie bardziej atrakcyjnym kierunkiem. Kostić szybko doszedł do porozumienia w sprawie trzyletniego kontraktu, na mocy którego zarobi 2,7 miliona euro za sezon gry.

Na przeszkodzie stoi obecnie jedynie Eintracht Frankfurt ze swoimi wygórowanymi żądaniami. Przedstawiciel Bundesligi chce zarobić na sprzedaży Serba 20 milionów euro, co dla Juventusu stanowi zdecydowanie zbyt wysoką kwotę. Aktualnie władze wielokrotnego mistrza Włoch negocjują z Eintrachtem zejście z dotychczasowych oczekiwań.

Kostić to nominalny skrzydłowy, który z powodzeniem może występować również na wahadle. W minionym sezonie rozegrał 42 spotkania we wszystkich rozgrywkach, a jego boiskowy dorobek wyniósł 7 trafień oraz 15 asyst. Dla ofensywy Juventusu z pewnością byłby ciekawą i wszechstronną opcją.

Zobacz również: Roma finalizuje kolejne wzmocnienia, eldorado transferowe w Rzymie trwa

Komentarze