Juventus zataił wypłatę 20 mln euro dla Ronaldo

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. PressFocus

Cristiano Ronaldo według najnowszych doniesień włoskich mediów miał otrzymać konkretną sumę od Juventusu, która nie została uwzględniona w sprawozdaniu finansowym. Niewykluczone zatem, że dane w nim zostały sfałszowane.

  • Juventus może mieć w najbliższym czasie kłopoty
  • La Gazzetta delo Sport ujawniła, że klub z Turynu podobno zataił wypłatę ogromnej sumy pieniędzy dla Cristiano Ronaldo
  • Mowa o mniej więcej 20 mln euro

20 mln euro nieuwzględnione w budżecie Juve

Cristiano Ronaldo rozstał się z Juventusem w 2021 roku. Tymczasem La Gazzetta dello Sport dotarła do informacji, że według śledczych klub z Turynu w latach 2018-2020 fałszował sprawozdania finansowe, zawyżając sztucznie kwotę zysków kapitałowych o 115 mln euro. Zrobiono to w celu ukrycia rozwodnienia akcji i nieuzasadnionego kontynuowania obrotu akcjami na giełdzie.

Juventus wysłał fikcyjne dokumenty do największych agencji piłkarskich i zawarł prywatną umowę z Ronaldo, podpisując dokument, zgodnie z którym Juve był zobowiązany zapłacić Portugalczykowi mniej więcej 20 mln euro. Nawet gdyby zdecydował się na transfer do Manchesteru United. Kwota ta nie została uwzględniona w sprawozdaniach finansowych klubu.

Zobacz także:

Podobno Ronaldo odmówił współpracy z turyńskimi prokuratorami w sprawie o oszustwo Juve i nie ujawnił swojej pensji na żądanie prokuratora. Portugalski zawodnik w szeregach Starej Damy rozegrał 134 mecze. Strzelił w nich 101 goli. Ronaldo do Juventusu trafił w 2018 roku z Realu Madryt za 117 milionów euro.

Czytaj więcej: Juventus poza Ligą Mistrzów, wielkie emocje w Lizbonie

Komentarze

Comments 3 comments

Pięknie to napisałeś. Podziwiam język dyplomacji i wyszukane eufemizmy. Prawda jest taka, że Juventus jest na dnie sportowym, finansowym i organizacyjnym. Inter mimo długów i braku własnego stadionu (zresztą od czasów Delle Alpi na każdym obiekcie gdzie gra Juve hula wiatr) przy klubie z Turynu wygląda na wzór zarządzania. Kilka miesięcy temu pisałem tutaj o tartaku w pomocy Starej Damy i część kibiców Juve odrzegnywala mnie od wiary. Tam jest moim zdaniem najwięcej problemów o trenerze nie wspominając. Swoją drogą ciekawe czy ostatecznie Allegri trafi na bruk? Z jednej strony niszczy grę Juve, a z drugiej pobiera astronomiczne apanaże. Zerwanie umowy będzie kosztowne a LE nie daje tyle zysków.

Niestety, przykro to przyznać ale Juve kroczy ścieżką Interu z końca lat 90tych i ładnych kilku lat następnych. Agnelli złe wzorce obrał… Pora się obudzić i zmienić to ale nie “na hurra” a z głową. Przestać myśleć o LM czy LE a wziąć detoks od “wielkich celów i aspiracji” i zwyczajnie odbudować: mental, trzon drużyny, wykreować liderów i grać. (stara gwardia oowinna odejść na czele z Bonnucim).