Juventus ujawnił, ile może zarobić na Ronaldo

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformował oficjalnie, że z klubem pożegnał się Cristiano Ronaldo. Portugalczyk nie wypełnił jednocześnie kontraktu, który obowiązywał do końca czerwca 2022 roku. 36-latek za 15 milionów euro dołączył do Manchesteru United.

  • Juventus FC oficjalnie potwierdził transfer Cristiano Ronaldo do Man Utd
  • 36-latek do ekipy z Old Trafford trafił za 15 milionów euro plus bonusy
  • Transakcja może kosztować klub z Premier League nawet 23 miliony euro

Ronaldo dla Man Utd droższy niż 2003 roku

Juventus FC w wielu przekazach medialnych poprzez wypowiedzi Pavla Nedveda i Federico Cherubieniego przekonywał, że Ronaldo tego lata nie zmieni barw klubowych. Ostatecznie faktem stał się jednak powrót Portugalczyka do klubu z Old Trafford.

Urodzony w Funchal piłkarz związał się z Man Utd kontraktem na dwa lata, obowiązującym dokładnie do końca czerwca 2023 roku. Ciekawostką jest natomiast fakt, że klub z Premier League zobowiązał się do spłacania tej transakcji przez pięć lat. Jednocześnie Juventus może liczyć na bonusy w postaci dodatkowych ośmiu milionów euro.

W związku z powyższym łącznie suma transakcji za Ronaldo może kosztować Man Utd nawet 23 miliony euro. W roku 2003, gdy piłkarz po raz pierwszy trafił na Old Trafford, kosztował 19 milionów euro.

Ronaldo co prawda z ekipą z Turynu nie wygrał Ligi Mistrzów. Niemniej sięgnął dwukrotnie po mistrzostwo Serie A, wygrał Puchar Włoch oraz Supercoppa Italiana. Ponadto został królem strzelców ligi włoskiej z 29 golami na koncie. Ogólnie wystąpił w Szeregach Starej Damy w 134 spotkaniach, notując w nich 101 trafień.

Czytaj więcej: Ronaldo w Juventusie, czyli niespełniona obietnica

Komentarze

Comments 6 comments

Swoje zrobił. Przyszedł do mistrza Włoch, a zostawił klub jako czwartą ekipę w kraju. Skasował 90 mln. €, a do triumfu w LM z klubem nawet się nie zbliżył. Pokręcił nosem, pomachał łapami i uciekł. Nie podobało mu się w Turynie.

Cristiano Ronaldo w maju zabrał z Turynu flotę swych samochodów, teraz pożegnał się poprzez social media włoskim tekstem swojego pracownika (sam nie próbował uczyć się włoskiego) rojącym się od błędów, siostra powitała go w MU tekstem “Witaj w klubie godnym ciebie!”.
Zainteresowanym finansową stroną zysków i strat z operacji stulecia Juventusu FC rekomenduję bilans Forbesa:
forbes.it/2021/08/27/cristiano-ronaldo-quanto-costato-juventus/

@dalmare
Dziękuję za link.

Nie ma pola do dyskusji o bieżącej przewadze marketingowej Juventusu nad resztą włoskich klubów (liczby mówią same za siebie), a w perspektywie ostatniej dekady – o miażdżącej przewadze sportowej, której nie może zaciemnić ostatni sezon.
Wydaje się też, że Sarri i Pirlo na ławce Juventusu przez ostatnie dwa sezony to nieporozumienie.
Wszystkie wydarzenia około-COVIDO-we z pewnością też nie pomogły.

Ale przede wszystkim wydaje się, że Juventus z CR7 po prostu przelicytował.