Juventus ucieka rywalom!

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Juventus stanął na wysokości zadania i zgarnął trzy punkty w ostatnim niedzielnym meczu 20. kolejki Serie A. Stara Dama przed własną publicznością pokonała 2:1 Parmę.

Juventus był zdecydowanym faworytem niedzielnego spotkania. Podopieczni Maurizio Sarriego zdawali sobie również sprawę, że wygrana pozwoli im na powiększenie przewagi nad drugim w tabeli Interem Mediolan.

W pierwszej połowie wynik długo nie ulegał zmianie. Dopiero w 43. minucie sprawy w swoje ręce wziął Cristiano Ronaldo, który zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego. Piłka po rykoszecie wylądowała w bramce obok zupełnie zaskoczonego bramkarza.

Parma nie zamierzała się jednak poddawać i w 55. minucie doprowadziła nawet do wyrównania. Szczęsnego pokonał wówczas Andreas Cornelius, który wykorzystał podanie Matteo Scozzarelli.

Radość gości nie trwała jednak długo, bowiem w 58. minucie Stara Dama ponownie była na prowadzeniu. Po raz drugi w tym meczu na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo, a w roli asystenta wystąpił Paulo Dybala.

Ostatecznie wynik 2:1 utrzymał się do końca spotkania.

Juventus FC – Parma Calcio 2:1 (1:0)

1:0 Ronaldo 43′
1:1 Cornelius 55′
2:1 Ronaldo 58′

Parma – Kurtić

Juventus: Szczęsny – Cuadrado, De Ligt, Bonucci, Alex Sandro (21′ Danilo) – Pjanić, Rabiot, Matuidi – Ramsey (59′ Higuain) – Dybala (81′ Costa), Ronaldo

Parma: Sepe – Darmian, Iacoponi, Alves, Gagliolo – Kucka, Hernani, Scozzarella (66′ Sprocati) – Kulusevski (88′ Siligardi), Inglese (44′ Cornelius), Kurtić