Tuttosport: De Ligt wstrzyma się z operacją barku

Matthijs De Ligt
Matthijs De Ligt fot. Grzegorz Wajda

Matthijs De Ligt od dłuższego czasu boryka się z urazem barku. Holender będzie musiał tym samym przejść operację. Tuttosport podje jednak, że zawodnik wstrzymał się z decyzją o leczeniu kontuzji do zakończenia sezonu, na co wpływ ma mieć trudna sytuacja kadrowa ekipy z Piemontu.

Czytaj dalej…

Były defensor AFC Ajaxu dokończy zatem rozgrywki ligowe. Dopiero po zakończeniu rozgrywek Serie A i Ligi Mistrzów zawodnik uda się na operację barku. Gdyby dzisiaj miało do tego dojść, to poważny kłopot miałby trener Maurizio Sarri.

Girogio Chiellini cały czas dochodzi do siebie po długotrwałej kontuzji, Merih Demiral niedawno wrócił do treningów z drużyną po urazie, a Daniele Ruganie nie prezentuje się tak, jak się tego od niego oczekuje. Tym samym De Ligt stanął przed trudnym wyborem związanym z tym, czy poddać się operacji już teraz, czy poczekać.

Zdrowie ważne, ale aktualnie inne priorytety

Tuttsport podaje, że reprezentant Holandii postanowił przemęczyć się jeszcze miesiąc. Przypomnijmy, że kontuzja barku doskwiera De Ligtowi od listopada minionego roku.

20-latek trafił do teamu z Piemontu latem minionego roku za ponad 85 milionów. W szeregach Juve zawodnik zaliczył jak na razie 35 spotkań, w których zdobył trzy bramki, notując też jedną asystę. Obecna umowa piłkarza z ekipą z Turynu obowiązuje do końca czerwca 2024 roku.

Komentarze