Trudne życie bez Ronaldo, kolejna wpadka Bianconerich

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo fot. PressFocus

Kibice Juventusu ponownie przekonali się, jak ważnym i potrzebnym zawodnikiem jest dla nich Cristiano Ronaldo. Tym razem Bianconeri zaledwie zremisowali 1:1 z Hellasem Werona, który jako pierwszy objął prowadzenie. Gola na wagę remisu dla Turyńczyków strzelił Dejan Kulusevski.

Niedziela w Serie dostarczyła kibicom wiele emocji oraz pięknych bramek. W związku z tym liczyliśmy, że Juventus potrzyma te dobrą passę i zapewni nam ciekawe widowisko w starciu z Hellasem.

Do przerwy bez goli

W pierwszej połowie tego meczu zgodnie z przewidywaniami częściej przy piłce utrzymywali się zawodnicy Juventusu, ale nie miało to przełożenia na wynik. Zespół z Turynu miał problemy ze swobodnym konstruowaniem akcji , co wynikało również z dobrej dyspozycji Hellasu. Goście umiejętnie przesuwali się w defensywie i często podchodzili wysokim pressingiem.

W 20. minucie dobrą okazję, aby dać Juventusowi prowadzenie miał Federico Bernardeschi, ale z jego uderzeniem poradził sobie Marco Silvestri. Świetną szansę zmarnował również Juan Cuadrado, który wbiegł w pole karne, ale piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki. Wojciech Szczęsny był w tej części meczu praktycznie bezrobotny.

Wymęczony remis

W drugich 45. minutach Juventus nie polepszył znacząco swojej gry i to Hellas zdobył bramkę na 1:0. W 60. minucie Mattia Zaccagni zagrał do wbiegającego w pole karne Andrei Favilliego, który wykazał się dużym opanowaniem i pewnie trafił w prawy róg bramki.

Gospodarze robili wszystko, aby odpowiedzieć i ich starania przyniosły efekt w 78. minucie. Dejan Kulusevski miał trochę wolnego miejsca na oddanie strzału i precyzyjnie uderzył w lewy dolny róg bramki.

Bianconeri robili wszystko, co w ich mocy, aby odnieść zwycięstwo, ale kolejny raz im się to nie udało. Kolejne ligowe spotkanie piłkarze Juventusu rozegrają na wyjeździe z Spezią. Natomiast Hellas zmierzy się u siebie z Benevento.