Juventus myśli o rozstaniu z Allegrim? Kosztowna operacja

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri IMAGO / Valentina Giannettoni

Coraz więcej głosów z Italii sugeruje, że Juventus myśli nad rozstaniem z Massimiliano Allegrim. Operacja będzie jednak bardzo kosztowna, a w jego miejsce należy spodziewać się młodego i perspektywicznego trenera, aniżeli uznanego już na rynku szkoleniowca.

  • Przyszłość Allegriego stoi pod znakiem zapytania
  • Juventus skłania się ku zmianie trenera
  • Igor Tudor wymieniany wśród nowych kandydatów na szkoleniowca Juve

Tudor zastąpi Allegriego w Juventusie?

Juventus ma za sobą trudny sezon, w którym częściej zawodził niż zachwycał. Dotychczas jednak przekaz płynący ze środowiska Starej Damy był dość jasny i sugerował kontynuowanie współpracy z Massimiliano Allegrim w kolejnym sezonie.

Jednak nastawienie turyńczyków do tego pomysłu powoli zaczyna się zmieniać, podają różne włoskie serwisy. W ostatnim czasie Tuttosport donosił o fatalnych relacjach Allegriego z szatnią, na co miały między innymi wskazywać wypowiedzi po meczach z Sevillą i Empoli.

Sternicy Juventusu mają również być niezadowoleni z postawy trenera i dlatego zaczęli się zastanawiać nad możliwą zmianą na ławce trenerskiej. Wszystko jednak wskazuje na to, że Allegri nie zamierza dobrowolnie rezygnować z posady i zaczeka na ewentualne zwolnienie. Te, jak wyliczyli włoscy dziennikarze może kosztować nawet 40 mln euro, na co wpływ ma wysoki kontrakt szkoleniowca i umowy pozostałych członków sztabu szkoleniowego.

Ponadto fani Juventusu nie powinni spodziewać się głośnego nazwiska w przypadku następcy Allegriego. Będzie to raczej mniej doświadczony trener, który wciąż pracuje na swoje nazwisko. W prasie coraz częściej pojawia się kandydatura Igora Tudora.

Zobacz również: Napoli dołącza do walki o pomocnika ligowego rywala

Komentarze