Juventus traci kolejnych piłkarzy po meczu z Lecce

Weston McKennie
Weston McKennie PressFocus

Sytuacja kadrowa Juventusu z każdym dniem robi się coraz bardziej dramatyczna. Po sobotnim meczu Serie A, Stara Dama straciła kolejnych dwóch piłkarzy. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku w barwach bianconeirch nie wystąpi już Weston McKennie oraz Samuel Iling-Junior.

  • McKennie i Illing Junior dołączają do kontuzjowanych zawodników Juventusu
  • Stara Dama w meczu z PSG wystąpi bez 12 zawodników pierwszej drużyny
  • Sytuacja kadrowa Starej Damy staje się coraz bardziej dramatyczna

Problemy Juventusu nie mają końca

Już przed sobotnim meczem sytuacja w zespole Juventusu była fatalna. Z Lecce z różnych powodów nie mogło wystąpić aż dziesięciu zawodników bianconerich. Poza kadrą są Pogba, Chiesa, Ake, Kaio Jorge, Locatelli, Di Maria, Vlahović, Paredes, De Sciglio oraz Bremer. Tak naprawdę poza Ake oraz Kaio Jorgem pozostała ósemka to zawodnicy, którzy mogliby stanowić o sile pierwszego składu, co dobitnie pokazuje skalę problemu turyńczyków.

Jak się okazuje mecz z Lecce zebrał kolejne żniwa. Samuel Iling-Junior w związku z kontuzją kostki odniesioną w starciu z Lecce będzie potrzebował około 20 dni, aby powrócić do pełni zdrowia. Weston McKennie ma z kolei problem mięśniowy. W jego przypadku przerwa w grze wyniesie około piętnastu dni. W przypadku Amerykanina sytuacja jest o tyle poważniejsza, że według mediów pomocnik Starej Damy może także nie wystąpić w pierwszym meczu mistrzostw świata, w którym Stany Zjednoczone zagrają z Walią 21 listopada.

Juventus przystąpi zatem do meczu z Paris Saint-Germain aż bez dwunastu piłkarzy.

Stara Dama przed ostatnią kolejką fazy grupowej Ligi Mistrzów nie może być nawet jeszcze pewna gry w Lidze Europy na wiosnę. W przypadku porażki z PSG i niekorzystnego wyniku meczu Maccabi Hajfa z Benfiką Lizbona Juventus na dobre pożegna się z europejskimi pucharami w tym sezonie.

Zobacz również: Tuchel: jeszcze nie podjąłem decyzji

Komentarze

Comments 2 comments