Juventus traci cierpliwość do Paula Pogby

Paul Pogba
Paul Pogba fot. PressFocus

Juventus zdecydowanie jest w dołku. Drużyna z Allianz Stadium nie wygrała od trzech spotkań ligowych. Na dodatek kolejnej kontuzji doznał Paul Pogba. La Gazzetta dello sport przekonuje, że przedstawiciele władz Starej Damy i trener Massimiliano Allegri tracą już cierpliwość do Francuza.

  • W czwartek wieczorem Juventus rozegra mecz o awans do półfinału Pucharu Włoch
  • Na drodze Bianconerich stanie Lazio
  • W starciu przeciwko rzymianom na pewno nie zagra kontuzjowany Paul Pogba
  • Przedstawiciele wielokrotnych mistrzów Serie A według La Gazzetta dello Sport tracą już cierpliwość do Francuza

Pogba z kolejnymi problemami zdrowotnymi

Juventus latem minionego roku pozyskał Paula Pogbę. Francuski pomocnik wrócił do klubu z Turynu z nadzieją, że odzyska dawny blask. Plany piłkarza szybko jednak skomplikowały kwestie zdrowotne.

Pogba wrócił do Juve na zasadzie wolnego transferu po wygaśnięciu kontraktu zawodnika z Man Utd. Jak na razie nie zagrał jednak w turyńskiej drużynie w żadnym spotkaniu. Doświadczony piłkarz znalazł się w kadrze meczowej na niedzielny mecz z Monza. Ostatecznie jednak nie zagrał. Później natomiast okazało się, że zawodnik doznał kontuzji zginacza. Tym samym nie będzie mógł wystąpić w starciu z Lazio w ramach 1/4 finału Pucharu Włoch.

La Gazzetta dello Sport twierdzi, że Massimiliano Allegri wyglądał na człowieka mocno poirytowanego, gdy mówił o reprezentancie Francjiw trakcie konferencji prasowej. Włoski trener podał, że Pogba może wrócić do gry za dwa-trzy miesiące, gdy sezon zostanie praktycznie rozstrzygnięty. Władze Juve natomiast już w sierpniu były wściekłe na piłkarza, gdy ten nie chciał się poddać operacji, decydując się na leczenie zachowawcze łąkotki. Pogba miesiąc później zmienił jednak zdanie, gdy uznał, że jego wybór nie daje żadnych efektów. Jednocześnie działacze Juve rozważali pozbawienie zawodnika bonusów.

Francuski pomocnik ma umowę ważną z Juventusem do końca czerwca 2026 roku. W klubie z Turynu piłkarz zarabia rocznie osiem milionów euro plus dwa miliony euro w formie bonusów.

Czytaj więcej: Puchar Włoch: przewidywane składy na mecz Juventus – Lazio

Komentarze