Juventus tnie koszty. Klub dopiął swego

Mattia Perin
Mattia Perin Pressfocus

Mattia Perin miał umowę z Juventusem tylko do 30 czerwca. Włoski bramkarza dogadał się jednak z klubem, który zatrzymuje go na jeszcze trzy lata.

  • Poprzednia umowa Perina z Juventusem wygasała już w czerwcu
  • Włoch zdecydował się zostać w Turynie
  • Nowy kontrakt 29-latka obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku

Juventus zatrzymuje kolejnego piłkarza

Niekwestionowanym numerem jeden w bramce Juventusu jest Wojciech Szczęsny. Polak miał słaby początek sezonu, ale już od dłuższego czasu spisuje się bardzo dobrze. Tym samym wielu okazji na zaprezentowanie swoich umiejętności nie miał rezerwowy bramkarz, czyli Mattia Perin.

29-latek z pewnością chciałby grać regularnie. W tym sezonie musi on jednak zadowolić się ośmioma występami we wszystkich rozgrywkach. Perin trzykrotnie zagrał w Serie A i Pucharze Włoch oraz po razie w Lidze Mistrzów i Superpucharze Włoch.

Z Włoch docierały informacje o tym, że Juventus i Perin prowadzą rozmowy w sprawie przedłużenia kontaktu 29-latka, który wygasał już w czerwcu. Bramkarz rzekomo zastanawiał się nad zmianą pracodawcy, ale ostatecznie postanowił kontynuować karierę w Turynie, o czym dowiedzieliśmy się z oficjalnego komunikatu klubu.

Juventus poinformował, ze Perin podpisał nową umowę. Włoch złożył podpis na kontrakcie, który wiąże go z turyńczykami do 30 czerwca 2025 roku. Turyńczycy mogą być zadowoleni z porozumienia, ponieważ 29-latek wcześniej zarabiał 2,3 miliona euro rocznie. Teraz Perin ma otrzymywać około 1,5 miliona euro plus bonusy (informuje La Gazzetta dello Sport). To drugi piłkarz, którego kontrakt wygasał w czerwcu. W takiej sytuacji był Juan Cuadrado, ale jego umowa została automatycznie przedłużona po uruchomieniu klauzuli dotyczącej liczby występów.

Czytaj także: Dybala chce pobić osiągnięcie Baggio

Komentarze