Juventus szuka wzmocnień w PSG

Leandro Paredes
Leandro Paredes Pressfocus

W letnim oknie transferowym Juventus chce wzmocnić środek pola. Nowego pomocnika turyński klub szuka w stolicy Francji, a konkretnie w PSG.

  • Leandro Paredes łączony jest z Juventusem
  • W Turynie chcą wzmocnić drugą linię
  • Argentyńczyka u siebie nie chce już zaś PSG

Argentyńscy piłkarze na celowniku Juve

Wiele wskazuje na to, że Juventus wkrótce zrealizuje cel minimum na sezon 2021/2022, czyli wywalczenie awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów, który w pewnym momencie był zagrożony. Turyńczycy w tabeli Serie A mają bowiem aż osiem punktów przewagi nad piątą Romą. Obu drużyn do rozegrania zostały cztery mecze.

Juventus plany o odzyskaniu mistrzostwa Włoch odkłada na przyszłe rozgrywki. W nich Massimiliano Allegri ma mieć do dyspozycji bardziej jakościowy środek pola. Z kluby wypychany wręcz jest Arthur Melo. Niepewne jest też pozostanie Adriena Rabiota. To sprawia, że konieczne jest znalezienie nowego pomocnika.

Na celowniku Juventusu znalazł się prezentujący PSG Leandro Paredes. Argentyńczyk w minionym tygodniu świętował zdobycie mistrzostwa Francji. Jego wkład w tytuł był jednak niewielki (rozegrane niecałe 900 minut). Klub oraz zawodnik są zgodne, że należy się rozstać.

PSG za Paredesa oczekuje 20 milionów euro. Juventus może jednak próbować zbić tę kwotę, ponieważ umowa Argentyńczyka z aktualnym pracodawcą wygasa 30 czerwca przyszłego roku. Wraz z końcem czerwca przestanie obowiązywać kontrakt innego gracza PSG, którego pozyskanie rozważa Juventus. To Angel Di Maria. Piłkarz ten w Turynie mógłby liczyć na roczną, albo dwuletnią umowę.

Czytaj także: Osimhen na radarze giganta Premier League

Komentarze