Juventus odda pomocnika w zamian za Moratę?

Weston McKennie
Weston McKennie PressFocus

Juventus chciałby po zakończeniu sezonu zatrzymać w zespole Alvaro Moratę, którego dwuletnie wypożyczenie z Atletico Madryt dobiegnie końca za kilka tygodni. Stara Dama nie jest jednak gotowa na wyłożenie 35 milionów euro, czyli kwoty zawartej w umowie między klubami. Niewykluczone jednak, że w ramach rozliczenia zaoferuje hiszpańskiemu klubowi Westonowi McKennie’mu. 

  • Juventus szuka sposobu na zatrzymanie Alvaro Moraty w zespole
  • Stara Dama nie jest w stanie wyłożyć kwoty 35 milionów euro, która zawarta jest w umowie między klubami
  • W grę wchodzi oddanie w ramach rozliczenia Westona McKennie’go.

Morata zostanie w Turynie?

Trener Juventusu Massimiliano Allegri chciałby mieć Moratę w swoim zespole również w przyszłym sezonie. Władze turyńskiego klubu są za, ale jednocześnie dali do zrozumienia szkoleniowcowi, że zatrzymanie Hiszpana nie odbędzie się za wszelką cenę. Na przeszkodzie stoi przede wszystkim kwota 35 milionów euro, która trzeba byłoby wyłożyć, jeżeli zdecydowaliby się na skorzystanie z opcji definitywnego transferu.

W Turynie szukają innych rozwiązań. Jednym z nich byłoby wynegocjowanie z Atletico niższej kwoty. W tym wypadku mówi się o 20-25 milionach euro, ale nic nie wskazuje na to, aby na takie rozwiązanie zgodził się hiszpański klub.

Tymczasem Mundo Deportivo informuje, że w grę wchodzą również przenosiny do Atletico w ramach rozliczenia innego zawodnika. Obecnie mówi się o 23-letnim reprezentancie Stanów Zjednoczonych Westonie McKennie’m. Pomocnik Juventusu mógłby w drużynie z Wanda Metropilitano zastąpić Hectora Herrerę, który po zakończeniu sezonu przenosi się do MLS. 

McKennie, za którego wykupienie z Schalke 04 Juventus wyłożył latem ubiegłego roku około 20 milionów euro, w obecnym sezonie rozegrał 28 spotkań we wszystkich rozgrywkach.

Zobacz także: Juventus zaczął otwarte rozmowy z agentami pomocnika Chelsea

Komentarze