Juventus szuka napastnika. Trzech kandydatów

Simone Zaza
Simone Zaza PressFocus

Przedstawiciele Juventusu rozglądają się za napastnikiem, który mógłby pełnić rolę dublera dla Alvaro Moraty. Dziennik Tuttosport wymienia nazwiska trzech potencjalnych kandydatów do tej roli. Na liście znajdują się Fernando Llorente, Simone Zaza i Leonardo Pavoletti.

Szkoleniowiec Starej Damy Andrea Pirlo ma nadzieję na sprowadzenie w styczniu do zespołu nowego klasycznego napastnika. Obecnie w kadrze jego drużyny jedynym takim piłkarzem jest Alvaro Morata. Kto mógłby dołączyć do Juventusu? W ostatnim czasie z przenosinami do Starej Damy nadal łączony był Arkadiusz Milik. W artykule Tuttosport nazwisko reprezentanta Polski się nie pojawia.

Jednym z wariantów rozważanych przez Juventus jest pozyskanie doświadczonego Fernando Llorente. Hiszpański napastnik jest aktualnie związany umową do końca obecnego sezonu z Napoli. Do Turynu mógłby jednak trafić tylko na zasadzie wolnego transferu, więc wcześniej musiałby dojść do porozumienia z klubem w sprawie wcześniejszego rozwiązania kontraktu. Ten gwarantuje mu wynagrodzenie w wysokości 1,5 miliona euro rocznie.

Przedstawiciele Juventusu biorą również pod uwagę pozyskanie Simone Zazy, który aktualnie broni barw lokalnego rywala Starej Damy – Torino. Co ciekawe, zarówno Zaza, jak i Llorente mieli już w przeszłości okazję występować w Juventusie. Llorente w latach 2013-2015 zdobył 27 bramek w 92 spotkaniach, natomiast Zaza rozegrał 24 mecze, strzelając osiem goli w sezonie 2015/16.

Trzecim zawodnikiem, który znajduje się na liście potencjalnych wzmocnień Juventusu jest Leonardo Pavoletti. 32-letni piłkarz obecnie występuje w Cagliari Calcio.

Komentarze

Comments 2 comments

Nie wiem co ww. Panowie mieliby robić w Juventusie, poza treningami… W napadzie jest ciągle nie wykorzystywany Dybala i jego powrót do prawdziwej gry powinien być najlepszym wzmocnieniem Juve w drugiej części sezonu.
Uzupełnienia wymaga pilnie środek obrony bo poza podstawowymi De Ligtem i Bonuccim, jest jako alibii Chiellini i nękany co chwila przez kolejne urazy Demiral.. Rolę trzeciego ŚO/LŚO pełni Danilo, który nie ma zastępcy chyba że A.Sandro, ale tu inna charakterystyka i bardziej boczny obrońca ew. wahadłowy.