Juventus szczęśliwie wygrywa w Rzymie

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Juventus po raz osiemnasty w tym sezonie zdobył trzy punkty. Tym razem podopieczni Massimiliano Allegrego pokonali na wyjeździe Lazio. Wygrana nie przyszła im jednak łatwo, bowiem to rywale przez większość spotkania przeważali na boisku.

Faworytem sobotniego meczu była oczywiście Stara Dama, ale Lazio od początku poczynało sobie bardzo odważnie. Na bramkę strzeżoną przez Szczęsnego celnie uderzali kolejno Wallace, Correa i Luis Alberto, ale za każdym razem reprezentant Polski pewnie interweniował.

Polak świetnie interweniował również po mocnym strzale Parolo w 38. minucie. Cztery minuty później Lazio na prowadzenie mógł wyprowadzić Immobile, który przerzucił piłkę nad Szczęsnym, ale Starą Damę przed stratą gola uratował Rugani.

W drugiej połowie Lazio nadal przeważało i swoją przewagę udokumentowało objęciem prowadzenia w 58. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niefortunnie przed własną bramką interweniował Emre Can, który pokonał Szczęsnego.

W 63. minucie powinno być 2:0 dla Lazio, ale sytuacji sam na sam ze Szczęsnym nie wykorzystał Immobile. Tymczasem w 74. minucie Juventus doprowadził do wyrównania. Piłkę w bramce Lazio umieścił Cancelo, który skutecznie dobił obronione przez bramkarza uderzenie Dybali.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w 88. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Juventus, dopatrując się przewinienia na Cancelo. Jedenastkę pewnym uderzeniem wykorzystał Ronaldo i zapewnił swojej drużynie ważne trzy punkty.

Lazio Rzym – Juventus FC 1:2 (0:0)

1:0 Can (sam.) 59′
1:1 Cancelo 74′
1:2 Ronaldo 88′