Juventus sprzeda Szczęsnego? Jest kluczowy powód

Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny fot. PressFocus

Po niezakwalifikowaniu się do europejskich pucharów Juventus może zmierzyć się z problemami finansowymi. “La Gazzetta dello Sport” informuje, że jedną z opcji na zaoszczędzenie jest sprzedaż Wojciecha Szczęsnego, którego kontrakt generuje spore koszty.

  • Wojciech Szczęsny podpisał niedawno kontrakt z Juventusem do 2025 roku
  • Na jego mocy Polak zarabia sześć milionów euro za sezon gry
  • Z przyczyn ekonomicznych Stara Dama rozważa sprzedaż bramkarza

Nieoczekiwana wyprowadzka z Turynu?

Na skutek kary odjęcia punktów Juventus nie zdołał zakwalifikować się do europejskich pucharów. Brak gry w Lidze Mistrzów lub Lidze Europy skutkuje potencjalnymi problemami finansowymi. Stara Dama nie jest w stanie wykonywać zbyt wielu ruchów na rynku transferowym, a ponadto może być zmuszona do pożegnania kilku ważnych zawodników.

Wiele wskazuje na odejście Wojciecha Szczęsnego, a o szczegółach informuje “La Gazzetta dello Sport”. Co prawda, Polak niedawno przedłużył kontrakt do 2025 roku, ale tego lata może zostać sprzedany. Wszystko za sprawą kosztów, jakie generuje jego umowa. Na jej mocy Szczęsny zarabia sześć milionów euro za sezon gry.

To dla Juventusu poważne obciążenie finansowe, dlatego w gabinetach trwają intensywne rozważania na temat potencjalnych rozwiązań. Rezerwowy Mattia Perin zdołał w sezonie 2022/2023 udowodnić, że stać go na grę na wysokim poziomie, dlatego Stara Dama może postawić na niego kosztem sprzedaży Szczęsnego.

Zobacz również: Osimhen zareagował. Odradza zatrudnienie jednego z kandydatów na trenera

Komentarze