Sarri z gilotyną nad głową? Kto może zastąpić Włocha?

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Ostatnia awaria Juventusu FC w starciu z AC Milanem, która kosztowała aktualnych mistrzów Serie A, stratę wydawało się pewnych trzech punktów, może mieć swoje dalsze konsekwencje po zakończeniu sezonu. Tym bardziej że taka sytuacja w Juve pod batutą Maurizio Sarriego nie miała miejsca po raz pierwszy, że przypomnimy sytuację ze starcia z SSC Napoli, które jednak Juve wygrało w szczęśliwych okolicznościach. CalcioMecato.com twierdzi, że taki obrót wydarzeń może doprowadzić do zmiany trenera w Juve.

Czytaj dalej…

O ile pod względem fizycznym turyński team spisuje się praktycznie bez zarzutu, to pewnego rodzaju kłopotem może być dla Juventusu kwestia mentalna. Starcie z ekipą Stefano Pioliego pokazało, że Juventus w przypadku prowadzenia dopada rozluźnienie, które doprowadza też do odłączenia w pewnym sensie zasilania. Gdyby nie fakt, że w ostatniej kolejce włoskiej ekstraklasy potknęło się również SS Lazio, to sytuacja Juventusu w walce o scudetto mogła się skomplikować. Inną sprawą jest też to, że Stara Dama mogła wykorzystać potknięcie swoich rywali i powiększyć nad nimi przewagę do 10 punktów.

Jak mantra wróci temat z Zidanem i Pochettino?

W trakcie kampanii 2019/2020 turyński team walczy nie tylko o mistrzostwo Serie A, ale również o Ligę Mistrzów. W sierpniu Juventus czeka rewanżowa potyczka z Olympique Lyon w elitarnych rozgrywkach. Niewykluczone, że po tym starciu wiele się wyjaśni w sprawie przyszłości byłego menedżera Chelsea FC. W przypadku odpadnięcia z Ligi Mistrzów z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że Sarri pożegna się z Juventusem. Warto tutaj nadmienić, że Andrea Agnelli sam nigdy nie podjąłby decyzji o rozstaniu z Massmiliano Allegrim, gdyby nie naciski ze strony Fabio Paraticiego i Pavla Nedveda. Nie dziwi zatem, że sternik Bianconerich oczekuje świetnych wyników, aby nie żałować wyboru dokonanego rok temu.

Gdyby jednak zabrakło oczekiwanych osiągnięć Juventusu, to może ożywić się zainteresowanie przedstawicieli władz Juventusu Zinedinem Zidanem, czy Mauricio Pochettino. Jest też opcja związana z powrotem Włocha Allegriego do Juve, co na swój sposób mogłoby być niesamowite, jak pisze w swoim materiale Andrei Distaso.

Komentarze