Sarri: Koncentrujemy się na meczu z Udinese

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC jest o krok od wywalczenia dziewiątego z rzędu scudetto. Tymczasem szkoleniowiec Starej Damy w osobie Maurizio Sarriego przekonywał, że jego drużyna koncentruje się na jak najlepszym występie w boju z Udinese Calcio.

Czytaj dalej…

Przypomnijmy, że pierwszy gwizdek sędziego w batalii na Dacia Arena zaplanowany jest na godzinę 19:30. Odnotujmy, że jeśli Inter nie wygra dzisiaj z ACF Fiorentina, a Juve pokona Zebry z Udine, to Stara Dama zapewni sobie kolejny mistrzowski tytuł.

Sarri: Słowa “prawie” nic dla mnie znaczy

– Jestem ze sportu, więc słowo “prawie” nie ma dla mnie znaczenia. Skupiamy się na tym, że do wywalczenia scudetto brakuje nam czterech puntów. Tym samym najpierw koncentrujemy się na spotkaniu z Udinese, a później na potyczce z Sampdorią – mówił trener Juventusu w trakcie konferencji prasowej cytowanej przez Football Italia.

W ostatnich miesiącach nie brakuje krytycznych słów względem Sarriego z różnych stron. Sam zainteresowany zabrał głos na ten temat. – Dlaczego jestem krytykowany cały czas? Widocznie kogoś denerwuje, ale nie zaprzątam sobie tym głowy. Już do tego przywykłem. Mam świadomość trudności, z którymi się codziennie borykamy. W każdym razie mamy więcej informacji po swojej stronie, niż osoby, które wyrażają swoje opinie – zaznaczył doświadczony włoski szkoleniowiec.

CR7 mistrzem regeneracji

W kulminacyjny moment wkracza rywalizacja o koronę króla strzelców Serie A, o którą walczą Cristiano Ronaldo i Ciro Immobile. Sarri zabrał głos na temat Portugalczyka.

– Miałem okazję rozmawiać z Ronaldo, który przekonywał mnie, że jest w świetnej dyspozycji. To część jego siły, że potrafi szybko się regenerować, koncentrując się szybko na kolejnym celu. To pozwala mu się nie męczyć – mówił trener Juventusu.

Komentarze