Sarri: Coś się zmieniło

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC pokonał we wtorkowym spotkaniu włoskiej ekstraklasy 3:1 Genoę CFC. Po zakończeniu meczu szkoleniowiec teamu z Piemontu w osobie Maurizio Sarriego dał do zrozumienia wszystkim, że dostrzega lepszą współpracę między Cristiano Ronaldo a Paulo Dybalą.

Czytaj dalej…

Dzięki wtorkowej wiktorii Bianconeri utrzymują czteropunktową przewagę nad drugim SS Lazio. Tym samym Juventus pozostaje głównym pretendentem do wywalczenia mistrzostwa Serie A, którego teamu z Piemontu zresztą broni.

– Myślę, że zespół spisał się dobrze, nawet w pierwszej połowie. Tworzyliśmy sobie sytuacje strzeleckie, nie pozwalając rywalom na wiele – mówił trener Starej Damy przed kamerą Sky Sport Italia.

– To było dobre spotkanie w naszym wykonaniu, w którym zdobyliśmy trzy bramki. Zespół doszedł do siebie po rozczarowujących występach w Pucharze Włoch. To było w każdym razie kwestią czasu. Teraz mam nadzieję, że dyspozycja drużyny z meczu na mecz będzie coraz lepsza – powiedział były menedżer Chelsea FC.

Paulo Dybala i Cristiano Ronaldo dobrze współpracowali ze sobą w trakcie starcia z Rossoblu, a trener uważa, że ​​dwie gwiazdy zespołu zdały sobie sprawę z korzyści wzajemnej współpracy.

– Coś się zmieniło pod względem ruchów. Obaj zawodnicy nauczyli się częściej szukać siebie. Zdali sobie sprawę, że wzajemna współpraca może dać im korzyść. To coś, co zauważyłem podczas treningu – rzekł Sarri.

W najbliższą sobotę Bianconeri w roli gospodarza zmierzą się z Torino FC. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowany jest na godzinę 17:15.

Komentarze