Juventus ryzykuje wyrzuceniem z pucharów. Prokuratura chce połączyć śledztwa

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik PressFocus

Juventusowi grozi wykluczenie z europejskich rozgrywek na co najmniej rok z powodu trwających problemów prawnych. Jak się okazuje odjęcie piętnastu punktów w ligowej tabeli to nie jedyne kroki, jakie mogą zostać podjęte przeciwko Starej Damie.

  • Juventus ryzykuje wykluczeniem z europejskich pucharów
  • Prokuratura chce połączyć dwa śledztwa w jedno
  • UEFA podejmie działania dopiero po ostatnich werdyktach we Włoszech

Problemów Juventusu ciąg dalszy

Kilka dni temu włoskim futbolem wstrząsnęła wiadomość o ukaraniu Juventusu minus piętnastoma punktami, co poskutkowało spadkiem z czołówki Serie A na środek tabeli. Stara Dama będzie odwoływać się od tej decyzji, ale sprawa na pewno potrwa jeszcze kilka tygodni, dlatego wszyscy zainteresowani muszą się uzbroić w cierpliwość.

Tymczasem La Repubblica szczegółowo opisuje, w jaki sposób prokuratura FIGC jest gotowa poprosić o 40-dniowe przedłużenie śledztwa w sprawie Juventusu. W centrum uwagi znajdują się tajne umowy płacowe klubu i sztuczne zawyżanie wartości zawodników w celu sfałszowania zysków kapitałowych, które można połączyć w jedną sprawę na potrzeby procesu sportowego.

Nowy dyrektor generalny Juventusu Maurizio Scanavino spotkał się już z prezesem FIGC Gabriele Graviną, który teraz czeka na spotkanie z nowym prezesem Gianlucą Ferrero. Jutro odbędzie się zgromadzenie Lega Serie A, podczas którego poruszony zostanie ten temat.

Natomiast komitet wykonawczy UEFA spotka się dziś po południu w swojej siedzibie w Nyonie w Szwajcarii. Warto jednak podkreślić, że organ podejmie ewentualne działania przeciwko Juventusowi dopiero po wydaniu ostatecznych werdyktów we Włoszech.. Jeśli zarzuty się potwierdzą, Stara Dama może zostać wykluczona z europejskich rozgrywek przez UEFA na co najmniej rok.

Zobacz również: Pomocnik Juve wyraził zgodę na transfer do Premier League

Komentarze

Comments 2 comments

Czyli chcą sądzić Juve 2 razy za to samo.

sztuczne zawyżanie wartości zawodników w celu sfałszowania zysków kapitałowych za to Juve już zostało ukarane a teraz chcą to połączyć i ukarać ich jeszcze raz .