Juventus ruszył po napastnika Liverpoolu

Roberto Firmino
Roberto Firmino Pressfocus

Juventus potrzebuje zmiennika dla Dusana Vlahovicia. Turyńczycy mają ambitny plan, ponieważ złożyli ofertę za napastnika Liverpoolu.

  • Tego lata do Turynu ma trafić napastnik
  • Juventus szuka zmiennika Dusana Vlahovicia
  • Klub chce sprowadzić napastnika Liverpoolu

Brazylijczyk w miejsce Hiszpana?

Juventus w trwającym oknie transferowym dokonał już trzech imponujących wzmocnień. Turyńczycy zadbali o defensywę, gdyż kupili Bremera z Torino. Liderem środka pola ma być Paul Pogba, który dołączył do drużyny na zasadzie wolnego transferu. Podobnie jak Angel Di Maria. Argentyńczyk zabezpieczy skrzydła.

Juventusowi brakuje jeszcze nowego napastnika. Dusan Vlahovic ma się znakomicie, ale potrzebuje zmiennika. W tej roli sprawdzał się Alvaro Morata. Hiszpan w minionym sezonie strzelił 12 goli oraz zaliczył 9 asyst. 29-latek wrócił z wypożyczenia do Atletico. O ponowne sprowadzenie Moraty zabiega Massimiliano Allegri.

W Turynie wiedzą, że trudno im będzie namówić Atletico na powrót Moraty, więc próbują sprowadzić innego napastnika. Juventus ruszył po Roberto Firmino. Brazylijczyk stracił miejsce w składzie Liverpoolu (1800 rozegranych minut), ale nie skuteczność (11 trafień i 5 asyst). Turyńczycy wysłali już nawet ofertę za gracza, który w październiku skończy 31 lat. Opiewała ona na 20 milionów funtów, ale została odrzucona. Liverpool oczekuje 25-30 milionów euro. Firmino został tylko rok kontraktu, więc Juventus może obniży tę cenę. Należy spodziewać się, że przedstawiciel Serie A wróci z wyższą ofertą transferową za Brazylijczyka.

Czytaj także: Z Florencji do Mediolanu? Maleją szanse na transfer

Komentarze

Na temat “Juventus ruszył po napastnika Liverpoolu