Juventus poluje na obrońcę Chelsea

Antonio Rudiger
Antonio Rudiger PressFocus

W zbliżającym się powoli letnim okienku transferowym Juventus chciałbym wzmocnić swoją formację defensywną. Włodarze Bianconerich monitorują sytuację Antonio Rudigera, któremu w czerwcu wygasa kontrakt. Problemem może okazać się jednak wysokość pensji Niemca.

  • Juventus chce zakontraktować obrońcę Chelsea
  • Kontrakt Rudigera wygasa w czerwcu
  • Niemiec oczekuje wysokiej podwyżki

Rudiger będzie dostępny w czerwcu za darmo

Obrońca Chelsea wzbudza duże zainteresowanie na rynku transferowym. Według portalu calciomercato.com jednym z klubów, które widziałyby go w swojej kadrze, jest Juventus.

Kontrakt Rudigera wygasa w czerwcu, więc Bianconeri mogą rozmawiać bezpośrednio z zawodnikiem, nie martwiąc się o kwotę odstępnego. Federico Cherubini, dyrektor sportowy Juventusu, kontaktował się w ostatnich tygodniach z agentami Niemca. Zakontraktowanie obrońcy nie będzie jednak łatwe.

Po pierwsze, w kolejce po Rudigera ustawiają się potęgi europejskiej piłki, takie jak Real Madryt czy Manchester United. Na drodze do osiągnięcia ostatecznego podpisania umowy mogą stanąć też wymagania finansowe piłkarza. W Chelsea Rudiger zarabia pięć milionów euro na sezon, a od nowego pracodawcy wymaga nawet podwojenia tej stawki. Nie wiadomo również, jak na negocjacje wpłyną sankcję nałożone przez brytyjski rząd na Romana Abramowicza.

Na tę chwilę żadne porozumienie między stronami nie zostało osiągnięte.

Czytaj także: Chiellini wciąż wierzy w Scudetto dla Juventusu

Komentarze