Juventus rozważa transfer z udziałem Suareza

Luis Suarez
Luis Suarez fot. PressFocus

Luis Suarez według najnowszych doniesień La Gazzetta dello Sport zaoferował się Juventusowi. Urugwajczyk mógłby trafić do ekipy z Allianz Arena na zasadzie wolnego transferu, bo z końcem czerwca wygasa jego kontrakt z Atletico Madryt. Rynkowa wartość Urugwajczyka wynosi osiem milionów euro.

  • Nie milkną doniesienia na temat przyszłości Luisa Suarez
  • La Gazzetta dello Sport twierdzi, że zawodnik chciałby zakotwiczyć w Juventusie
  • Piłkarz od 1 lipca będzie wolnym piłkarzem po wygaśnięciu kontraktu z Atletico Madryt

Wrócił temat Suareza w Juve

Luis Suarez już jakiś czas temu był blisko dołączenia do Juventusu. Ostatecznie jednak do transakcji z udziałem zawodnika nie doszło. Tymczasem La Gazzetta dello Sport ujawniła, że doświadczony napastnik zaoferował swoje Juve. Sternicy Bianconerich mają być w trakcie rozpatrywania za i przeciw za takim ruchem.

Suarez we Włoszech dał się zapamiętać z historii związanej z testem na włoskie obywatelstwo. Nie skończyło się dobrze i ostatecznie zawodnik zasilił szeregi Atletico Madryt. Tymczasem włoskie władze zaczęły wnikliwie badań sprawy i pojawiły się nieprawidłowości w teście językowym piłkarza. Pojawiły się głosy, że zawodnik znał pytania na poszczególne pytania jeszcze przed przystąpieniem do testu.

35-latek w ostatniej kampanii rozegrał łącznie 45 meczów, strzelając w nich 13 goli, w tym 11 w La Liga. Juventus to nie jedyny włoski klub, z którym łączony jest piłkarz. Zawodnikiem podobno są też zainteresowane takie ekipy jak: Fiorentina, Lazio, czy Atalanta.

Czytaj więcej: Juventus utworzył listę celów transferowych na lato

Komentarze

Comments 2 comments