Juventus rozważa odzyskanie Moraty?

Alvaro Morata
Alvaro Morata fot. Grzegorz Wajda

Juventus od kilku dni jest w trakcie załatwiania spraw związanych z transferem Luisa Suareza. Tymczasem najnowsze doniesienia mediów wskazują, że klub z Piemontu rozważa pozyskanie Alvaro Moraty. Takie sugestie przedstawił menedżer piłkarza w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi.

Czytaj dalej…

Juventus cały czas jest w trakcie prac nad wzmocnieniem swojej ofensywy. Wiadomo, że szeregi mistrzów Serie A pożegna Gonzalo Higuaina, co sprawia, że luka w napadzie Starej Damy będzie musiała zostać wypełniona.

Kolejny kandydat do gry w ataku Juve

Jeszcze jakiś czas temu wydawało się, że do ekipy z Piemontu dołączy Edin Dzeko. Ostatnio jednak wyżej stoją notowania Urugwajczyka Suareza.

Tymczasem agent Hiszpana Moraty dał do zrozumienia w jednym z ostatnich wywiadów, że Juventus będzie próbował pozyskać jego klienta. Zawodnik aktualnie broni barw Atletico Madryt.

– Nie sądzę, by następnym środkowym napastnikiem Juve był Moise Kean, Suarez, Edin Dzeko czy Edinson Cavani – powiedział Giovanni Branchini w rozmowie z Radio Deejay.

– Wierzę, że Juve będzie dążyć do pozyskania Moraty – uzupełnił menedżer.

Cena wywoławcza wykluczy transfer?

Jeśli transakcja z udziałem Hiszpana stałaby się faktem, byłby to powrót Moraty do Juve. Przypomnijmy, że napastnik został wykupiony przez włoski klub z Realu Madryt latem 2014 roku za 20 milionów euro. Niemniej w 2016 roku sternicy Królewskich aktywowali klauzulę odstępnego w wysokości 30 milionów euro, odzyskując piłkarza po dwóch latach.

Morata w przyszłym miesiącu skończy 28 lat. Według hiszpańskich środków masowego przekazu decydenci Los Colchoneros mogą być gotowi na rozstanie z zawodnikiem, ale będą oczekiwać 80 milionów euro za Moratę. Niewykluczone jednak, że w zamian za piłkarza Juventus zaoferuje w zamian innych swoich zawodników.

Komentarze