Juventus rozważa odzyskanie Llorente

Fernando Llorente
Fernando Llorente fot. PressFocus

Fernando Llorente według doniesień Sky Sport Italia może wrócić do Juventusu FC. Zawodnik aktualnie broni barw SSC Napoli, ale w ekipie z Kampanii rozczarowuje. Innym klubem wyrażającym zainteresowanie Hiszpanem jest też UC Sampdoria.

Fernando Llorente trafił do ekipy z Neapolu we wrześniu minionego roku z Tottenhamu Hotspur na zasadzie wolnego transferu. Łącznie w szeregach Azzurrich piłkarz zaliczył 25 meczów, notując w nich zaledwie cztery trafienia. W trakcie trwającej kampanii spędził na placu gry zaledwie 19 minut.

Mała ilość okazji do gry może dziwić, mając na uwadze to, że ofensywni piłkarze Napoli byli ostatnio kontuzjowani, jak Dries Mertens. Z kolei Arkadiusz Milik w ogóle nie jest zgłoszony do rozgrywek. Mimo wszystko hiszpański piłkarz nie znajduje uznania w oczach trenera Gennaro Gattuso.

Llorente wróci na stare śmieci?

W związku z powyższym pojawiły się głosy, że 35-latek może wrócić do Juve. Llorente wyróżnia się tym, że ma podobne cechy co Alvaro Morata, a właśnie takiego zawodnika chcą zatrudnić decydenci Bianconerich.

Za przeprowadzką Llorente do teamu z Turynu przemawiać może to, że jego agent reprezentuje też interesy Paulo Dybali. W związku z tym rozmowy na temat transferu z udziałem Hiszpana mogą być prowadzone w tym samym czasie, co rozmowy na temat nowego kontraktu Argentyńczyka z Juve.

Komentarze