Juventus rozegra zaległy mecz z Napoli w połowie marca

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso Pressfocus

W październiku Napoli nie przyleciało na spotkanie w Turynie. Powodem takiego stanu rzeczy był wysoki współczynnik zarażeń koranowirusem w zespole Azzurich. W środę ligowe władze podały nową datę, kiedy zostanie rozegrany zaległy mecz, który wzbudził we włoskich mediach wiele emocji.

Udana apelacja Napoli

Początkowo szefostwo Serie A ukarało Napoli walkowerem oraz ujemnym punktem. Natomiast zespół Gattuso nie zamierzał godzić się z tą decyzją i szefostwo klubu złożyło natychmiastową apelację. Co ciekawe, Narodowy Komitet Olimpijski we Włoszech anulował wcześniejszą karę i nakazał wyznaczyć nową datę w kalendarzu w celu rozegrania pojedynku. Ostatecznie spotkanie odbędzie się 17 marca o godzinie 18:45. Obie ekipy wciąż walczą o najwyższe cele, więc powinniśmy spodziewać się emocjonującego widowiska.

Absurd goni Absurd

Tymczasem we wtorek doszło do podobnej sytuacji w starciu LazioTorino. Goście nie mogli zjawić się w Rzymie z powodu kwarantanny, która została nałożona na cały zespół tuż przed weekendem. W szeregach Toro zdiagnozowano, aż osiem przypadków zakażenia koranowirusem. W konsekwencji został nałożony zakaz wylotu na ligowy mecz. Z kolei władze Serie A nie zważały na prośby Torino, żeby widowisko odbyło się w innym terminie. Tym samym Włochy powoli wkraczają na ścieżkę hipokryzji. Owszem trzeba bronić napiętego kalendarza, ale nie w taki sposób. Ligowe władze napisały kolejną przygnębiającą historię w tym sezonie. Zawodnicy Lazio zostali zmuszeni, aby wyjść na murawę, wiedząc że na pewno nie zagrają nawet minuty.

Komentarze

Comments 4 comments