Ronaldo w finałowej trójce na Piłkarza Roku FIFA

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Cristiano Ronaldo, Robert Lewandowski i Leo Messi to trzej finaliści do nagrody piłkarza roku FIFA. Wcześniejsza lista liczyła 11 nazwisk. Zwycięzca wyłoniony zostanie podczas ceremonii wręczenia nagród, która będzie miała miejsce 17 grudniu w Zurychu.

Cristiano Ronaldo przeszedł do historii jak pierwszy zawodnik na świecie, który zdobył przynajmniej 50 bramek w trzech ligach, w których występował. Taki cel udało mu się osiągnąć w Premier League, La Liga i w Serie A.

Portugalczyk znalazł się w gronie ostatecznej trójki, dzięki świetnej postawie w szeregach Juve. Ronaldo przyczynił się w dużym stopniu do dziewiątego z rzędu scudetto turyńczyków. Aktualnie ma na swoim koncie 31 goli strzelonych w Serie A.

Faworytem do końcowego triumfu w plebiscycie jest jednak Robert Lewandowski. W sezonie 2019/2020 wygrał mistrzostwo Niemiec, ale triumfował też w Lidze Mistrzów, czy Pucharze Niemiec. Ponadto na koncie Polaka są korony króla strzelców w każdych rozgrywkach, w których brał udział w poprzedniej kampanii.

Najmniejsze szanse na nagrodę ma natomiast Leo Messi. Argentyńczyk co prawda został królem strzelców hiszpańskiej ekstraklasy, ale jego drużyna nie odniosła żadnego sukcesu.

Piłkarz Roku FIFA
Cristiano Ronaldo (Juventus FC)
Robert Lewandowski (Bayern Monachium)
Lionel Messi (FC Barcelona)

Komentarze

Na temat “Ronaldo w finałowej trójce na Piłkarza Roku FIFA