Ronaldo odpowiada ministrowi sportu! “Nie złamałem obostrzeń”

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Cristiano Ronaldo według włoskiego ministra Sportu Vincenzo Spadafory naruszył protokół medyczny, obowiązujący we Włoszech. Portugalczyk podjął decyzję po tym, jak okazało się, że ma pozytywny wynik na COVID-19, o powrocie swoim prywatnym samolotem z Lizbony na Półwysep Apeniński, aby w swoim domu w Turynie przechodzi okres samoizolacji. Dzisiaj CR7 na łamach jednego z portali społecznościowych zabrał stanowisko ws. wypowiedzi polityka.

Czytaj dalej…

Cristiano Ronaldo nie będzie mógł z powodu zakażenia się “nieszczęsnym patogenem” wystąpić w najbliższych spotkaniach Starej Damy przeciwko FC Crotone i Dynamie Kijów.

– Moja rodzina zajmuje w domu piętro, więc nie mamy ze sobą kontaktu – stwierdził piłkarz Starej Damy na Instagramie.

Ronaldo odpowiedział również na komentarz ministra sportu Vincenzo Spadafory, który zasugerował, że ​​35-latek złamał zasady protokołu medycznego.

– Spędzam czas cały czas w domu. Opalam się, aby dni mi jakoś minęły. Szanuję obowiązujące obostrzenia. Mówienie, że tak nie jest kłamstwem. Wróciłem z Portugalii, ponieważ mój zespół i ja zadbaliśmy o przestrzeganie wszystkich procedur. Wróciłem do Włoch lotniczą karetką i nie miałem z nikim kontaktu, nawet w Turynie – zaznaczył CR7.

Ronaldo wróci na starcie z Messim i spółką?

Aktualnie ma miejsce wyścig z czasem piłkarza, o to, aby ten mógł zagrać w starciu Ligi Mistrzów przeciwko FC Barcelonie. Jeśli taki stan rzeczy miałby miejsce, byłaby to pierwsza konfrontacja Ronaldo z Leo Messim od momentu, gdy reprezentant Portugalii zamienił Real Madryt na Juve.

Przypomnijmy, że Ronaldo trafił do teamu z Piemontu latem 2017 roku za 117 milionów euro. W szeregach przedstawiciela Serie A zawodnik wystąpił jak na razie w 91 meczach, w których zdobył 68 bramek, notując też 18 asyst.

Komentarze