Rabiot będzie mógł zagrać z Crotone, zawieszenie uznane za odbyte

Adrien Rabiot
Adrien Rabiot fot. Grzegorz Wajda

Komisja Dyscyplinarna we Włoszech orzekła dzisiaj, że mecz Juventusu FC z SSC Napoli został zweryfikowany jako walkower 3:0 na korzyść Starej Damy. Oprócz tego, że mistrz Włoch zainkasował za ten bój trzy “oczka”, to dodatkową dobrą wiadomością dla trenera Juve i kibiców tej drużyny jest to, że do dyspozycji szkoleniowca będzie w sobotnim spotkaniu ligowym Adrien Rabiot.

Czytaj dalej…

Komisja Dyscyplinarna obradowała w temacie dotyczącym meczu w ramach trzeciej kolejki włoskiej ekstraklasy, w którym Juve miało zmierzyć się z teamem Gennaro Gattuso. Ostatecznie zawodnicy Napoli nie dostosowali się do protokołu medycznego, dotyczącego Serie A. Napoli nie wybrało się do Turynu na starcie z Juve.

W związku z tym, że konfrontacja Juventusu z neapolitańczykami została zweryfikowana jako zwycięstwo teamu z Piemontu, czyli jednocześnie mecz został uznany za odbyty, to automatycznie sprawiło, że zawieszenie Adriena Rabiota za kartki też zostało uznane za odbyte.

Mając na uwadze, że ostatnio z kadry Bianconerich na sobotnią potyczkę z FC Crotone wypadli Cristiano Ronaldo i Weston McKennie, to fakt, że trener Andrea Pirlo będzie miał do swojej dyspozycji francuskiego pomocnika, można interpretować jako uśmiech od losu. Portugalczyk i Amerykanin mieli pozytywne wyniki na obecność COVID-19.

Przypomnijmy, że potyczka teamu z Turynu z ekipą z Kalabrii zaplanowana jest na sobotę na godzinę 20:45.

Komentarze