Juventus przygotował ofertę dla Pogby

Paul Pogba
Paul Pogba Pressfocus

Paul Pogba po zakończeniu tego sezonu ma opuścić Manchester United. Na zatrudnienie Francuza chętny jest Juventus.

  • Paul Pogba reprezentował Juventus w latach 2012-2016
  • Francuz znów może grać w Turynie
  • Juventus chce zaoferować Francowi trzyletnią umowę

Pogba i Juve – historia może zatoczyć koło

Paul Pogba to jeden z najlepszych piłkarzy na świecie, który po zakończeniu sezonu 2021/2022 będzie wolnym graczem. Jego odejście z Manchesteru United nie zostało ogłoszone, ale obie strony będą prawdopodobnie zadowolone z takiego scenariusza.

Francuz w bieżącej kampanii rozegrał 42 mecze. Strzelił w nich sześć goli i zaliczył dziewięć asyst. Zrozumiałe jest zatem, że Pogba to wciąż bardzo atrakcyjna opcja dla klubu chcącego wzmocnić środek pola. Takim z pewnością jest Juventus.

Turyńczycy wspominają świetnie Pogbę. 28-latek już raz dołączył do Juventusu za darmo z Manchesteru United. Przez cztery lata pobytu reprezentował zespól 178 razy. Pogba strzelił 34 gole oraz zaliczył 40 asyst. Jego powrót do byłej drużyny staje się coraz bardziej realny, ponieważ Juventus może zaoferować mu trzyletnią umową o wartości siedem i pół miliona euro rocznie plus bonusy.

Pogba zapatruje się na powrót do Juventusu optymistycznie. Francuz ma bowiem dobre relacje z aktualnym opiekunem zespołu, co potwierdza ta wypowiedź. – Mam świetną relację z Pogbą, to prawda, ale to nie czas na rozmowy o transferach. Paul do teraz jest wkurzony, bo zawsze pokonywałem go w koszykówkę – rzekł Massimiliano Allegri.

Czytaj także: Paulo Dybala wciąż trenuje indywidualnie

Komentarze