Juventus przeżył trzęsienie ziemi, członkowie zarządu złożyli rezygnację

Andrea Agnelli, Pavel Nedved i Maurizio Arrivabene
Andrea Agnelli, Pavel Nedved i Maurizio Arrivabene fot. PressFocus

Juventus w trakcie mundialowej przerwy przeżywa trzęsienie ziemi. W poniedziałek wieczorem światło dzienne ujrzała wiadomość, że wszyscy członkowie zarządu klubu złożyli rezygnację jeszcze przed nadzwyczajnym posiedzeniem. Informacje w sprawie przekazał dziennikarz Romeo Agresti.

  • Szokujące doniesienia obiegły włoskie media
  • Wszyscy czlonkowie zarządu Juventusu mieli złożyć rezygnację z pełnionych funkcji, podał dziennikarz Romeo Agresti
  • Tymczasowo klubem będzie miał zarządzać Maurizio Arrivabene, który też złożył rezygnację

Juventus czeka rewolucja?

Juventus odnotował rekordową stratę w wysokości 254,3 miliona euro w sezonie 2021/2022. 23 listopada miało się odbyć zgromadzenie akcjonariuszy klubu, które jednak zostało przełożone na 27 grudnia w zeszłym tygodniu.

Dziennikarz Goal.com. Romeo Agresti przekazał natomiast szokującą wiadomość, że wszyscy członkowie zarządu klubu z Turynu, w tym także prezes Andrea Agnelli, złożyli rezygnację przed nadzwyczajnym posiedzeniem. Włoch pełnił funkcję sternika klubu z Allianz Stadium przez 12 lat, począwszy od 2010 roku. Pod jego rządami Juventus wygrał dziewięć razy z rzędu mistrzostwo Serie A w latach 2012-2020.

Doniesienia znanego żurnalisty potwierdziły Sky Sport Italia oraz Rai. Oficjalnego komunikatu w sprawie nie opublikował jeszcze w swoich mediach Juventus.

Oprócz Andrei Agnelliego w skład zarządu Juve wchodzą: Pavel Nedved, Maurizio Arrivabene, Laurence Debroux, Massimo Della Ragione, Kathryn Fink, Daniela Marilungo, Francesco Roncaglio, Giorgio Tacchia i Suzanne Heywood.

Czytaj więcej: Konkretny plan Juventusu wobec Locatelliego

Komentarze

Comments 4 comments

Pycha, mrzonki, nieprofesjonalizm- pa misie.


Pod pretekstem że grali ex-SerieA wsadzę off-top: Wezwanie przez VAR (Al-Marri, Katar) i przyznanie karnego (Faghani, Iran) za rękę podpierającą w obrysie ciała skandalem meczu Portugalia-Urugwaj; widać jak odstają od Europy arbitrzy innych federacji (arb Faghani, Iran, Var Al-Marri, Katar).

^ “Kto to nazywa skandalem?…”-
– Regulamin gry w piłkę nożną. Art 12. Faule i nieprawidłowe zachowania. Zagranie ręką:
[wyjątki] “…nie jest przewinieniem gdy piłka dotyka ręki zawodnika (…) który upada, a jego ręka znajduje się między ciałem a podłożem (…) i nie jest wyciągnięta w bok ani w górę.”
. “pierwszy poważny błąd mistrzostw”:
gianlucadimarzio.com/it/portogallo-uruguay-rigore-gimenez-regolamento-fallo-di-mano-mondiali-qatar-2022
. “Ciężki błąd VAR i Faghani…”, komentator RAI:
twitter.com/LucaMarelli72/status/1597349526389817344?