Juventus przeszedł do ofensywy ws. mistrza Europy

Manuel Locatelli
Manuel Locatelli Pressfocus

Juventus ma swój cel na letnie okno transferowe. To sprowadzenie Manuela Locatelliego. Turyńczycy negocjują z Sassuolo, ale rozmowy te nie są łatwe.

  • Manuel Locatelli jest priorytetem dla władz Juventusu
  • Sassuolo nie zamierza jednak łatwo oddać swojego kluczowego gracza
  • Turyńczycy złożyli pierwszą ofertę za 23-latka, ale nie została ona zaakceptowana

Trudne negocjacje na linii Juventus-Sassuolo

Od niedawna Juventus przygotowuje się do sezonu 2021/2022. Oczywistym celem Bianconerich jest powrót na szczyt w Serie A. Pomóc w tym ma Massimiliano Allegri, który wrócił do Turynu po kilku latach przerwy. Włoski szkoleniowiec potrzebuje jednak wzmocnień, o czyn doskonale wie zarząd i pion sportowym.

Dotychczas Juventus nie sprowadził żadnego nowego zawodnika. Wykupiony za około 20 milionów euro został natomiast Weston McKennie. Być może Amerykanin będzie miał rywala do miejsca w wyjściowym składzie

Bianconeri odbyli spotkanie z przedstawicielami Sassuolo. Tematem przewodnim był oczywiście Manuel Locatelli. 23-latek zachwycił swoją grą podczas Euro 2020. Rozegrał pięć spotkań, strzelił dwa gole i pomógł reprezentacji Włoch wywalczyć Mistrzostwo Europy.

Kapitalna postawa Locatelliego na europejskim czempionacie sprawiła, że Sassuolo może windować cenę za swojego gracza. Fabrizio Romano twierdzi, że Juventus zaproponował, aby 23-latek najbliższy sezon spędził jako gracz turyńskiej ekipy na wypożyczeniu. Następnie Bianconeri mieliby wykupić go za 30 milionów euro. Scenariusz ten nie został zaakceptowany przez Sassuolo, które domaga się kwoty wyższej o 10 milionów. Żądania te gotów jest spełnić Arsenal. Locatelli to priorytet Juventusu, więc rozmowy z Sassuolo będą kontynuowane.

Czytaj także: Juventus ma nowy plan ws. przyszłości Cristiano Ronaldo

Komentarze