Juventus przepłacił za Chiesę? “To nie w porządku”

Federico Chiesa
Federico Chiesa fot. PressFocus

Były piłkarz Juventusu Claudio Marchisio uważa, że Juventus przepłacił sprowadzając do zespołu Federico Chiesę z Fiorentiny. Utalentowany reprezentant Włoch dołączył do Starej Damy w ostatnim dniu okna transferowego.

Czytaj dalej…

Turyński klub zdecydował się wyłożyć za 23-letniego łącznie 50 milionów euro (10 milionów euro za wypożyczenie oraz 40 milionów euro za wykupienie go latem przyszłego roku). Kwota ta może wzrosnąć o dodatkowe bonusy.

Zdaniem 34-letniego Marchisio, który w trakcie swojej piłkarskiej kariery rozegrał 389 spotkań w Serie A, jest to zbyt duża kwota za zawodnika sprowadzanego z zespołu broniącego się przed spadkiem. Były reprezentant Włoch jest zdania, że zbyt wysokie kwoty transferowe nakładają również na młodych piłkarzy dodatkową presję.

– To prawdziwy talent, ale rynek transferowy wywiera na niego zbyt dużą presję. To nie w porządku, że ktoś taki jak on, kto walczył przed spadkiem we Florencji, kosztuje 50-60 milionów euro. Następnie trafia do klubu takiego jak Juventus i musi natychmiast się sprawdzić. Przy innych wartościach transferu młodemu zawodnikowi byłoby łatwiej w takiej sytuacji – powiedział Marchisio, cytowany przez La Gazzetta dello Sport.

Marchisio wierzy w talent Chiesy

Marchisio nie ma jednak wątpliwości, że Chiesa to ogromny talent, który w przyszłości będzie gwiazdką włoskiej piłki. 34-latek podkreśla jednak, że piłkarz potrzebuje czasu na wkomponowanie się do drużyny Juventusu. – Musi znaleźć właściwą pozycję na boisku, ale moim zdaniem eksploduje i stanie się gwiazdą – powiedział Marchisio.

23-letni Chiesa wystąpił do tej pory w sześciu spotkaniach Juventusu we wszystkich rozgrywkach, zdobywając w nich jedną bramkę i dokładając do tego dwie asysty.

Komentarze