Juventus przegrywa w wyścigu po Vlahovicia

Dusan Vlahović
Dusan Vlahović PressFocus

Dusan Vlahović znajduje się na szczycie listy życzeń właścicieli Juventusu. Stara Dama nie ma jednak argumentów, by przekonać do siebie napastnika, o którego walczy cała śmietanka Europy.

  • Dusan Vlahović to drugi najskuteczniejszy strzelec tego sezonu w pięciu najsilniejszych ligach
  • Serb niemal na pewno odejdzie z Fiorentiny, a chcą go, między innymi, Manchester City, Tottenham i Juventus
  • Kluby z Premier League mają więcej argumentów niż Stara Dama, której brak skutecznego napastnika

Juventus marzy o Vlahoviciu, ale nie prowadzi w wyścigu o jego podpis

Juventus jest zainteresowany pozyskaniem Dusana Vlahovicia z Fiorentiny. Stara Dama wie jednak, że niemal niemożliwym jest dokonanie tego w styczniu. Dlatego też Manchester City oraz Tottenham prowadzą w wyścigu o podpis Serba.

Zespół z Turynu strzelił zaledwie 23 gole w 17 meczach Serie A tego sezonu. To najgorszy wynik spośród wszystkich zespołów z górnej połowy tabeli. Vlahović wydaje się idealną osobą do naprawienia tego problemu. Z 15 ligowymi trafieniami w tej kampanii jest drugim najskuteczniejszym napastnikiem w pięciu topowych ligach, ustępując jedynie Robertowi Lewandowskiemu. Nic dziwnego, że sytuacji Serba przygląda się cała Europa.

Fiorentina proponuje mu przedłużenie kontraktu z zarobkami na poziomie czterech milionów euro rocznie. Byłaby to rekordowo wysoka umowa w historii klubu. Dyrektor Joe Barone podkreślił, że Viola nie zamierza poprawiać jej warunków.

Juventus mógłby spróbować wypożyczyć 21-latka z opcją wykupu. Taka propozycja nie odpowiada żądaniom Fiorentiny. Rzecz jasna, kluby pokroju Tottenhamu czy Manchesteru City mogą zaproponować lepsze warunki – zarówno włoskiemu klubowi, jak i graczowi. Obie drużyny potrzebują skutecznego snajpera i są w stanie zapewnić mu rywalizację na wysokim poziomie.

W lecie Viola odrzuciła ofertę, jaką za Vlahovicia złożyło Atletico. Opiewała ona na 60 milionów euro. Podobno właściciele obecnie wyceniają swojego zawodnika na minimum 80 milionów.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7. marca 2022 19:19.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Comments 5 comments

Pewnie zgarną gościa jacyś Angole, a szkoda, bo jest dobry i powinien zostać SerieA! Ale niestety różnica budżetów między SerieA a Premier League jest gigantyczna, byle WestHam, czy Everton to kluby bogatsze niż czołówka we Włoszech…

Przychody klubów za sezon 19/20:
Juve 397mln
Inter 331mln
Napoli 176mln

Everton 212 mln
A to tylko Everton!
Manchestery, Liverpol czy Chelsea to mają między 500 a 600mln dochodu. A Vlahovic raczej do West Hamu nie pójdzie, więc takie Juve musi konkurować z klubami prawie dwukrotnie zamożniejszymi.