Juventus przebiegle czeka na Donnarummę

Gianluigi Donnarumma
Gianluigi Donnarumma fot. PressFocus

Gianluigi Donnarumma i doniesienia na temat jego przyszłości we włoskich mediach każdego dnia nabierają rozmachu. Włoch ma kontrakt z Milanem tylko do końca czerwca. Tym samym sprawa coraz bardziej się komplikuje, a jak się okazuje, kością niezgody są zarobki dla zawodnika.

Donnarumma niedoceniany?

Gianluigi Donnarumma to jeden z najlepszych bramkarzy w Europie. Jego agent Mino Raiola dąży do tego, aby Włoch mógł zarabiać rocznie osiem milionów euro, a z bonusami nawet 10 milionów euro rocznie. Kłopot w tym, że sternicy Rossonerich nie są w stanie spełnić takich oczekiwań.

Włoski bramkarz może aktualnie liczyć na zarobki na poziomie sześciu milionów euro rocznie. Warto zaznaczyć, że więcej zarabia między innymi Wojciech Szczęsny w Juventusie, inkasujący rocznie 6,5 miliona euro. Ogólnie, chociaż Donnarumma jest zaliczany do czołówki bramkarzy, to nie znajduje się w pierwszej piątce najlepiej zarabiających na swojej pozycji.

Liderem pod względem zarobków wśród bramkarzy jest zdecydowanie David De Gea (Manchester United), inkasujący rocznie 20 milionów euro. Na drugim miejscu jest Manuel Neuer (Bayern Monachium) z 14 milionami euro. Nieco mniej ma Thibaut Courtois, zarabiający rocznie 13 milionów euro. Pierwszą piątkę zamykają Keylor Navas (Paris Saint-Germain) z 12 milionami euro i Jan Oblak (Atletico Madryt) 10,5 miliona euro.

Juve przebiegle czeka na rozwój wydarzeń

Oczekiwania Donnarummy bez większego kłopotu mogliby spełnić działacze Starej Damy. Włoscy dziennikarze przekonują, że Juventus jest otwarty na to, aby zaoferować reprezentantowi Włoch rocznie 10 milionów euro. Milan stoi zatem przed niezwykle trudnym zadaniem, aby zatrzymać 22-latka w klubie. Tym bardziej że lada moment startuje Euro, a w trakcie turnieju niewykluczone, że rynkowa wartość zawodnika wzrośnie, a chętnych na pozyskanie zawodnika za darmo może tylko przybyć.

W kontekście Milanu warto też dodać, że nie tylko Donnarummie wygasa kontrakt. Umowy kończą się również Hakanowi Calhanglu i Zaltanowi Ibrahimovicowi. Szwed jednak wydaje się “zaklepany” na kolejny sezon. Sprawa dotycząca bramkarza i pomocnika nie jest już tak jednoznaczna.

Atalanta
Juventus Turyn
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 18. kwietnia 2021 14:58.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Na temat “Juventus przebiegle czeka na Donnarummę