Juventus pracuje nad wymianą zawodników z PSG

Leandro Paredes
Leandro Paredes fot. PressFocus

Juventus według wieści TycSports rozpoczął negocjacje z PSG. Celem władz klubu z Tutynu jest sfinalizowanie wymiany zawodników. Do ekipy z Turynu ma trafić Leandro Paredes, a w przeciwnym kierunku ma się udac Adrien Rabiot.

  • Juventus wciąz pracuje nad kolejnymi wzmocnieniami
  • TycSports przekonuje, że władze Starej Damy chcą Leandro Paredesa
  • Juve w zamian za Argentyńczyka jest gotowe oddać Adriena Rabiota do PSG

Juventus chce Leandro Paredesa

Juventus w trakcie trwającego okna transferowego sfinalizował już transfery z udziałem Paula Pogby, czy Angela Di Marii. Niemniej sternicy klubu z Turynu wygląda na to, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w sprawie wzmocnień.

TycSports przekonuje, że Juventus zaczął już rozmowy z PSG, a ich celem jest pozyskanie Leandro Paredesa. Transakcja z udziałem zawodnika może dojść jednak do skutku dopiero wtedy, gdy włoski klub pozbędzie się z listy płac kogoś z trojki: Aaron Ramsey, Arthur lub Adrien Rabiot.

W związku z powyższym realny scenariusz ma zakładać, że sternicy Starej Damy zdecydują się na sfinalizowanie transakcji z udziałem francuskiego pomocnika, chcąc oddać go PSG w zamian za Leandro Paredesa. Argentyńczyk miałby wzmocnić Juve na pozycji defensywnego pomocnika.

Rabiot ma umowę ważną z Juve do końca czerwca 2023 roku. Zawodnik w przeszłości grał już w PSG, z którym rozstał się na zasadzie wolnego transferu w 2019 roku. Tymczasem Leandro Pardes ma kontrakt do 2024 roku. Mimo wszystko PSG nie chce stawiać zawodnikowi przeszkód przy ewentualnej zmianie klubu.

Czytaj więcej: Szczęsny podekscytowany wzmocnieniami Juventusu

Komentarze