Dwie wersje nowej umowy dla de Ligta

Matthijs de Ligt
Matthijs de Ligt PressFocus

Juventus chce przedłużyć umowę z Matthijsem de Ligtem, by zniechęcić kluby angielskie i hiszpańskie. Stara Dama proponuje Holendrowi dwie opcje przedłużenia umowy.

  • Juventus chce jak najszybciej przedłużyć umowę z Matthijsem de Ligtem. Stoperem interesują się kluby z Anglii i Hiszpanii
  • Obecna umowa 22-latka obowiązuje do 2024 roku
  • Stara Dama oferuje obrońcy dwie opcje prolongaty. Różnica polega głównie na wysokości klauzuli odstępnego

De Ligt może wybrać wariant nowej umowy z Juventusem

Matthijs de Ligt kończy swój trzeci sezon w barwach Juventusu. Choć umowa Holendra obowiązuje jeszcze przez dwa sezony, Stara Dama już pracuje nad przedłużeniem współpracy. Środkowym obrońcą poważnie interesują się zespoły z La Ligi oraz Premier League.

22-latek był jednym z najlepszych zawodników turyńskiej drużyny w tak nieudanym dla nich sezonie. Popełniał znacznie mniej błędów niż w poprzednich latach i wyrósł na lidera linii defensywnej. Nic dziwnego, że Juventus chce zabezpieczyć przyszłość swego podopiecznego.

Klub proponuje obrońcy dwa warianty umowy. Pierwsza przewiduje przedłużenie kontraktu o dwa lata (do 2026 roku) z niezmienną pensją o wysokości ośmiu milionów rocznie. Druga opcja zakłada prolongatę zaledwie o rok, czyli do 2025 roku. Holender musiałby zgodzić się na nieznaczną obniżkę wypłaty. W zamian Holender otrzymałby zdecydowanie niższą klauzulę odstępnego, co ułatwiłoby mu transfer w przyszłości.

De Ligt rozegrał w tym sezonie 41 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Zanotował w nich trzy gole i asystę.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze