“Juventus potrzebuje Del Piero”

Alessandro Del Piero
Alessandro Del Piero PressFocus

Dziennikarz Sky Sport, Fabio Caressa, uważa, że ​​Juventus powinien sprowadzić Alexa Del Piero z powrotem do klubu. – Rozpaczliwie go potrzebują, tak jak Milan potrzebował Paolo Maldiniego – stwierdził.

  • Fabio Caressa uważa, że Juventus powinien sprowadzić Del Piero
  • Włoski dziennikarz porównuje go do Maldiniego
  • Legenda Milanu po powrocie na San Siro odmieniła klub

Czas na zmiany w Juventusie

Bianconeri wygrali tylko dwa z ośmiu meczów we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie, przegrywając po raz pierwszy w historii oba pierwsze mecze Ligi Mistrzów.

Max Allegri jest pod coraz większą presją, ale pojawiły się również pytania dotyczące o zarządzanie klubem. Fabio Caressa, jeden z najpopularniejszych dziennikarzy we Włoszech postrzega Del Piero jako rozwiązanie problemów Starej Damy.

– Juventus powinien zastosować to samo rozwiązanie, jakie przyjął Milan w stosunku do Maldiniego. Dzięki niemu rossoneri odzyskali swoje DNA, dlatego Juvenetus desperacko potrzebuje teraz Del Piero. Potrzebuje kogoś, kto uosabia powagę, praktyczność, spokój i szacunek – przyznał Caressa.

– Juventus niezrozumiale stracił swoją tożsamość przez ostatnie dwa lata i gra fatalnie. Allegri popełnił wiele błędów, ale tak samo jak piłkarze. Różnica jest taka, że to nie oni wybierają trenera. Teraz ich styl gry jest słaby i nie przynosi rezultatów. Allegri nie może przekazać tego, czego chce, a Leonardo Bonucci jest jedynym weteranem. Juventus potrzebuje więcej takich zawodników – dodał.

Del Piero opuścił Juventus w 2012 roku i nie będąc w dobrych stosunkach z prezydentem Andreą Agnellim, który nie zaproponował mu przedłużenia kontraktu. W kwietniu Włoch wrócił na stadion Allianz w Turynie, aby po raz pierwszy od dziesięciu lat obejrzeć mecz Juventusu, co wywołało spekulacje na temat możliwego powrotu do klubu. Jednak Del Piero i dyrektorzy klubów wykluczyli możliwość ponownej współpracy, podczas gdy mistrz świata z 2006 roku nadal mieszka w Los Angeles, pracując jako ekspert Sky Sport.

Zobacz również: Belotti zachwycyony atmosferą na Olimpico. “To było magiczne”

Komentarze

Na temat ““Juventus potrzebuje Del Piero”