Juventus poszukuje porozumienia ws. transferu objawienia Euro 2020

Manuel Locatelli
Manuel Locatelli fot. PressFocus

Juventus FC nie rezygnuje z planu pozyskania Manuela Locatelliego. Zawodnik Sassuolo jest jednym z największych objawień trwających Mistrzostw Europy. Tymczasem włoska prasa sugeruje, że sternicy Starej Damy na najbliższą środę zaplanowali kolejne spotkanie w sprawie transferu z udziałem zawodnika.

  • Juventus wciąż pracuje nad transferem Locatelliego, donoszą włoskie media
  • Na środę zaplanowane jest kolejne spotkanie dotyczące ewentualnej transakcji
  • Reprezentant Włoch jest wyceniany na 40 milionów euro

Locatelli coraz bliżej transferu do Juve?

Juventus FC już od kilku tygodni pracuje nad tym, aby przekonać reprezentanta Włoch do zmiany barw klubowych. Locatelli miałby w koszulce teamu z Turynu wpłynąć na poprawę organizacji gry.

Włoski pomocnik na brak zainteresowania w ostatnim czasie nie może narzekać. Zawodnik znajduje się również na celowniku takich klubów jak: Arsenal, Man City, Real Madryt, czy Borussia Dortmund. Każda z wymienionych ekip była łączona przez media z transferem Locatelliego.

Nowy dyrektor sportowy Juventusu Federico Cherubini spotkał się w zeszłym tygodniu z dyrektorem generalnym Czarno-zielonych Giovannim Carnevalim w Sassuolo. Kolejne spotkanie zaplanowano natomiast na jutro, o czym informuje La Gazzetta dello Sport.

Włoscy dziennikarze donoszą, że Neroverdi wycenili swojego zawodnika na 40 milionów euro. Juve chce spełnić oczekiwania Sassuolo, ale chce zrealizować transakcję, dodając do konkretnej sumy pieniędzy również jednego ze swoich piłkarzy w ramach rozliczenia.

Zawodnikami oferowanymi sternikom ekipy z MAPEI Stadium są: Radu Dragusin, Nicolo Fagioli lub Felix Correia. Giganci Serie A mają jednocześnie plan, aby wypożyczyć Locatelliego z zobowiązaniem do transferu definitywnego za 30 milionów euro. Rozmowy między obiema stronami trwają.

Czytaj więcej: Kto w Polsce pokaże mecze Serie A? Rozstrzygnął się przetarg na prawa telewizyjne

Komentarze