Juventus poświęci Perina, aby pozyskać Zaniolo?

Mattia Perin
Mattia Perin fot. Grzegorz Wajda

Wiadomo nie dzisiaj, że jednym z celów transferowych Juventusu FC na letnie okno transferowe jest pozyskanie Nicoli Zaniolo z AS Romy. Jedna z hipotez dotycząca transferu z udziałem młodego piłkarza sugeruje, że władze Starej Damy są gotowi oddać klubowi ze stolicy Włoch w zamian Mattię Perina, czytamy na łamach TuttoMercatoWeb.

Czytaj dalej…

Jakiś czas temu donosiliśmy, że Juventus poważnie bierze pod uwagę wymianę zawodników z Romą. Swego czasu włoskie media sugerowały, że szeregi stołecznej ekipy może zasilić Gonzalo Higuain, a w przeciwnym kierunku miałby się udać Włoch Zaniolo.

Tymczasem najnowsze doniesienia wskazują, że Roma może pozyskać z Juve bramkarza, który w ostatniej kampanii przegrywał zdecydowanie rywalizację o miejsce między słupkami Bianconerich z Wojciechem Szczęsnym, a mowa o Perinie.

Włoski golkiper trafił do teamu z Piemontu za 12 milionów euro z Genoi CFC. Chociaż z zawodnikiem były wiązane duże nadzieje, to ostatecznie 26-latek rozegrał tylko dziewięć meczów w szeregach Starej Damy w trakcie ostatniej kampanii, zachowując w nich jednak aż pięć razy czyste konto.

Niewykluczone natomiast, że Perin niebawem zmieni barwy klubowe, trafiając do Romy, która bierze też pod uwagę pozyskanie Bartłomieja Drągowskiego z Empoli FC.

Komentarze